Про це заявив сьогодні на брифінгу постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр.
"Зараз я не думаю, що правильно робити будь-які оголошення щодо дати і терміну вирішення питання (щодо другого траншу), тому що деякі чинники поза нашим впливом", – сказав він.
При цьому Альєр зазначив, що обидві сторони готові до співпраці і позитивно оцінюють сьогоднішнє рішення уряду в частині постанов щодо Національного банку України і змін до держбюджету.
Як зазначив Альєр, робиться все можливе, щоб вийти на спільне рішення, сторони працюють фактично день і ніч.
Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в розмірі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі й допомоги економіці країни, що постраждала від світової фінансової кризи.
У листопаді 2008 року Україна одержала перший транш кредиту у розмірі 4,5 млрд. доларів.
У січні 2009 року в Україні працювала місія МВФ, яка мала ухвалити рішення про надання чи ненадання Україні другого траншу.
9 лютого керівник місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує впродовж найближчих тижнів повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною і, відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.
3 березня Україна направила МВФ проект офіційного листа про наміри подальшої співпраці з фондом, що є узгодженою позицією української влади, за підписами Президента України Віктора Ющенка, прем`єр-міністра Юлії Тимошенко і голови НБУ Володимира Стельмаха.
У МВФ напередодні повідомили, що готові надати другий транш 16-мільярдного кредиту навіть у разі відчутно більшого дефіциту держбюджету. Але Україна має одержати додаткове фінансування для його покриття, наприклад, від Світового банку.
11 березня, на виконання вимог МВФ Кабінет Міністрів України скасував норму, згідно з якою рішення про рефінансування комерційних банків Національний банк України мав здійснювати з відома уряду. Також уряд схвалив проект закону про вилучення з Держбюджету статей 84 і 86.
Як повідомив перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов, Кабмін схвалив проект закону про вилучення з Держбюджету статті 86, що містить норму щодо обмеження права Національного банку одноосібно здійснювати рефінансування комерційних банків. Крім того, Кабмін пропонує скасувати і статтю 84 Держбюджету, що зобов`язує Нацбанк викуповувати держоблігації банків.
За матеріалами: УНІАН, Gazeta.ua.
Коментарі