Ранком суботи 10 жовтня на 94-му році життя відійшов у вічність український поет, драматург і публіцист Микола Петренко.
Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.
"Уся новітня історія України у житті однієї людини - поета Миколи Петренка. Від Великого Голоду - до концтаборів, примусових робіт на шахтах Донбасу і на Камчатці, від виживання у цензурній клітці Радянської України - до небувалої популярності джазового хіта "Намалюй мені ніч", від стограмової пайки хліба - до входження його віршів у шкільну програму Нової української школи. Був глибоким совісливим чоловіком, з гумором і великим талантом. Наприкінці жовтня 1942 року Миколу Петренка вивезли з Полтавщини на примусові роботи до Янівського концтабору у Львів. Тут, у нашому Львові, і завершився його шлях життя і любові. Світла пам'ять поету і людині", - наводить пресслужба міськради слова мера Львова Андрія Садового.
Микола Петренко є автором понад 100 книг: поетичних збірок, прози, п'єс, гуморесок, дитячих віршів та казок, публіцистики. Він створив низку відомих пісень з Володимиром Івасюком, Ігорем Білозором, Миколою Колессою, Анатолієм Кос-Анатольським, Богданом Весоловським - загалом майже 200 пісенних текстів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Як приїду, то відпочиватиму до самої зими. Не візьму ні машинки, ні пера"
А ще він автор кількох п'єс та лібретто музичних вистав, які ставилися переважно на сценах львівських театрів: "Чарівне кресало", "Довбушів топірець", "Дві Іванки", "Шість імен".
Був членом Національної спілки письменників України, лауреатом багатьох літературних премій, а 2011 року йому призначили державну стипендію як видатному діячу культури і мистецтва.
Микола Євгенович Петренко народився 6 листопада 1925 року в м. Лохвиця Полтавської області в сім'ї робітника. Під час Другої Світової війни був вивезений на примусові роботи до Німеччини. За спробу втечі відбував покарання в концтаборах. Після закінчення війни пройшов фільтраційні та трудові табори в СРСР.
У 1951-му, закінчив факультет журналістики Львівського державного університету. Працював в обласній молодіжній газеті, редактором Львівського телебачення, кореспондентом "Літературної України", звідки був звільнений за "пропетлюрівські" вірші. У 1957 році вийшла перша поетична збірка "Дні юності".
Коментарі