Київська влада планує розширити Центр екстреної медичної допомоги.
Відповідний проект рішення "Про створення Київського міського центру екстреної меддопомоги" служби медицини катастроф розглянули і підтримали вчора, 24 листопада, на засіданні постійної комісії міськради з питань охорони здоров"я і соціального захисту.
Документ планують винести на розгляд депутатів на черговій сесії.
Сам Центр екстреної меддопомоги у столиці був створений ще у 2001 році. На сьогоднішній день він частково функціонує на вулиці Ямській у Солом"янському районі столиці. У його штаті - 86 осіб, але зараз пропонується створити єдину систему порятунку і виділити зі структури швидкої допомоги медико-рятувальну службу.
Планується, що в Центрі працюватимуть п"ять оперативно-рятувальних бригад, і близько 100 людей нестимуть цілодобове чергування. Пропонується розширити штат до 186 осіб.
"Словами це розповісти неможливо. Потрібно готувати на манекенах, проводити польові навчання", - розповів керівник Київського територіального центру екстреної меддопомоги служби медицини катастроф Сергій Тіхенко.
У центрі екстреної меддопомоги працюватимуть лікарі-консультанти, які виїжджатимуть на екстрені виклики. Окрім цього, у Центрі працюватиме інформаційно-аналітична система зі збору і передачі інформації, а також муніципальна авіаційна компанія.
Зокрема лікарі-консультанти рятуватимуть постраждалих у ДТП, людей, які отруїлися, потерпілих від падіння з висоти, травмованих на будівельних майданчиках.
"У випадках ДТП, якщо потрібно робити екстракцію, тобто витягти постраждалого із затиснутого автомобіля, потрібно додатково викликати пожежників. За цей час пацієнт може померти від банальної кровотечі", розповів Тіхенко.
Для роботи у такій специфічній службі проводитимуть спеціальні тренувальні навчання. Ці кадри готуватиме Центр екстреної меддопомоги.
Окрім цього, навчання проводитимуть не лише серед медиків, але і серед широких верств населення, аби люди могли надавати допомогу постраждалим ще до прибуття медиків. Адже згідно зі статистичними даними, 70% загиблих у ДТП вмирають ще до прибуття швидкої допомоги.
Для звичайних людей розроблена 12-годинна програма, яку зможе пройти кожен бажаючий, заплативши 300 гривень.
Програма навчання рятувальників екстреної служби була затверджена ще у 2005 році Міністерством освіти і Міністерством охорони здоров"я, але лише цього року її погодив Мін"юст.
Як повідомлялося раніше, київські дороги почали патрулювати загони волонтерів на мотоциклах, які регулюють рух і надають першу допомогу.
За матеріалом Главред
Коментарі