вівторок, 23 червня 2015 12:00

У Кіровограді відкрили унікальний центр для обстеження і лікування онкохворих
5

Український Центр Томотерапії (УЦТ) відкрили 17 червня на базі Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру. Він став першим в Україні проектом державно-приватного партнерства в онкологічній галузі.

 

На прикладі УЦТ можна побачити реально працюючу європейську модель розвитку медицини, в якій поєднуються інтереси пацієнта, держави та інвестора.

В урочистій церемонії відкриття взяв участь міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі, який повідомив: "Модель, яку було використано при створенні центру, є зразком того, що ми хочемо побудувати у всій Україні. Це те, про що я розповідаю протягом шести місяців, – якою має бути медицина в Україні. Коли держава оплачує послуги, а інвестор вибудовує можливість для лікування пацієнтів".

Заступник міністра охорони здоров'я України Олександра Павленко додала, що Український Центр Томотерапії є прикладом того, як місцева влада може ефективно розпоряджатися своїми ресурсами на користь пацієнтів, і закликала інші регіони та інвесторів не боятися втілювати в життя подібні проекти.

Для реалізації проекту Кіровоградська облрада надала Центру у довгострокову оренду на пільгових умовах 1 000 м² обласного онкодиспансеру. В свою чергу УЦТ взяв на себе зобов'язання щороку проводити безкоштовну діагностику та лікування 50 пацієнтам цього закладу. А з 2016 року в УЦТ безкоштовно лікуватимуть дітей Кіровоградщини, хворих на рак.

Під час проектування Центру було використано практичний досвід європейських онкологічних закладів та кращі досягнення української онкологічної школи. В УЦТ встановлено першу в Україні систему дистанційної променевої терапії TomoTherapy® HD, що, в поєднанні з класичним лінійним прискорювачем Elekta Synergy® та потужним діагностичним комплексом японської Toshiba Medical Systems, дає можливість виявляти та лікувати пухлини різноманітної складності, форми та локалізації на різних стадіях розвитку з мінімальним негативним впливом на організм пацієнта.

 
 
 
"Європейські стандарти лікування онкохворих передбачають 1 прискорювач на 250 000 населення, – розповів ініціатор проекту Костянтин Гаєвський, – В Україні таких прискорювачів лише 17 – із них 7 перебувають у приватній власності, 10 – у державній. Тобто, це лише 10% від потреби. Необхідно ще 140-150 таких систем. Але це обладнання надзвичайно дороге – навіть заможні країни не можуть собі дозволити купувати його за державний рахунок. Саме тому держава має співпрацювати з приватними інвесторами. Впроваджена нами модель є інноваційною для України, втім вдало використовується по всьому світу. Завдяки перевагам моделі приватно-державного партнерства значну частину коштів ми інвестували в найсучасніше обладнання та суттєве підвищення кваліфікації персоналу. На відміну від інших приватних клінік, ми інтегровані в державну онкологічну службу. Ми лише доповнили її тими технологіями, яких не вистачало – саме, сучасною радіологічною апаратурою".
 

Команда Центру складається з фахівців, які пройшли ретельний відбір та додаткове стажування в іноземних клініках. "Ми зібрали експертів із усієї країни, – каже головний лікар та директор УЦТ Мія Сіхарулідзе. – В Кіровоград переїхали харківські, київські, львівські, донецькі, луганські, кримські спеціалісти: рентгенологи, радіологи, інженери-радіологи та інші. Для них ми створили умови професійного розвитку та можливість отримання гідної і абсолютно чесної заробітної платні. Запорукою успіху УЦТ в лікування раку є комплексний підхід, який передбачає постійну взаємодію різних спеціалістів, в тому числі – іноземних".

 

Модель, за якою було створено УЦТ, може бути використана для подальшого розвитку української онкології. Це – мільйонні інвестиції в Україну, тисячі робочих місць, розвиток онкологічної науки та значні відрахування до бюджету країни. А головне – життя та здоров'я українців, які отримають лікування європейського рівня.

Зараз ви читаєте новину «У Кіровограді відкрили унікальний центр для обстеження і лікування онкохворих». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути