Марія Зайченко з Буковеля здає приватний одноповерховий будинок в селі Яблуниця, що поблизу Буковеля.
"Можу здати тільки з 28 грудня по 2 січня. Не більше, бо 3 січня вже приїздять люди, котрі забронювали будиночок ще в листопаді на два тижні", – пояснює.
З особи Марія просить 200 гривень на день.
Минулого року брали 150 гривень з одного за день. А цього року попит просто шалений. "Багато клієнтів розказують, що раніше відпочивали за кордоном, а цього року в Україні – бо криза", – каже по телефону жінка.
Ціна на житло, де можна було б відпочити чи відсвяткувати завжди злітають перед Новим роком. – каже ріелтор з нерухомості Ольга Красненко, 39 років.
Експерт пояснює, що цього року чимало українців вирішили зекономити та лишитися святкувати в Україні. Підшуковують для цього відповідні місця.
Насамперед подорожчала вдвічі – втричі елітна нерухомість. На неї найбільший попит. – каже Красненко. – Цього року доводилося бачити рекордне зростання ціни на аренду – подекуди навіть втричі. Попит на неї шалений.
Підвищують ціни перед святами і власники звичайних квартир та будиночків.
Приватні будинки поблизу міст та на околицях зросли в ціні в середньому вдвічі. Їхні клієнти – середній клас.
Великим попитом користуються приватні будинки за містом. – каже Красненко. – Власники таких будиночків значно оживилися і тепер рекламують їх, як можливість чудово провести новий рік з зимовими пейзажами. Орендовинаймач хоче не лише відсвяткувати, але й погуляти по зимовому лісі, пройтися на ковзанку, посмажити шашликів. Такі будинки, а також квартири зросли в ціні перед святами в середньому на 50%, в порівнянні з початковою вартістю.
Експерт радить торгуватися з власниками нерухомості.
Зазвичай власники просто не знаходять квартирантів, які б жили в віддаленому селі. Для них новий рік – це можливість заробити на пустуючому будинку. Тому варто поторгуватися. – радить Красненко.
Коментарі
1