Кабінет Міністрів розробляє схеми, як не допустити подорожчання соціальних сортів хліба.
Про це у коментарі кореспонденту Gazeta.ua сказав віце-прем'єр Віктор Слаута.
"Відпрацьовуються форми й методи, які апробовані в різні роки. Наприклад, прив'язку хлібопекарень до зерна, яке знаходиться в аграрному фонді - старого зерна. До того ж ведемо консультації. Учора зібрались на погоджувальну комісію між виробниками зерна - мукомолами та хлібопекарями, великим й малим бізнесом. Усі зернотрейдери звертаються до Кабміну, щоб ми зважено підійшли до питання. Не потрібно цього глупого експорту. Можливо, приймемо меморандум про те, що хліб не має дорожчати. Ми ж розуміємо, що подорожчання та спекулятивні ціні - це шлях в нікуди", - розповів він.
При цьому Слаута так прокоментував окремі випадки подорожчання цін на хліб: "Якщо в Кременчуці чи в іншому місті хтось щось починає провокувати, то тенденції вони не створять. В нас багато дрібних спекулянтів. На цьому полі десь 11 потужних гравців. Вони тримають приблизно 55% хлібного ринку. А приватні міні хлібопекарні займають іншу частину. Якщо вони підніматимуть ціни, до них поїдуть цінові інспекції. Будуть розбиратися, що трапилось, - чи їм муки не дають, чи запаси закінчилась", - зазначив віце-прем'єр.
Урядовець в чергове наголосив, що немає підстав для подорожчання хліба.
"Але якщо ми говоримо, що немає підстав, то це не табу, не вето та не заборона", - підкреслив Слаута.
Як відомо, сьогодні ОАО Кременчуцький хлібокомбінат підняв ціну на соціальний хліб. Буханець ржано-пшеничного хліба подорожчав на 11 коп. - до 2,76 грн. Глава правління Галина Олійник пояснила, що це через дефіцитом муки другого ґатунку.
Коментарі
3