У магазинах і на ринках почали зростати ціни на молоко та молочні продукти. За останній місяць закупівельна ціна молока піднялася в середньому на 10-15%
Контракти на пшеницю на світових ринках досягли $ 250 за тонну. "На початок липня ціна пшениці другого класу становила 1250 гривень за тонну. Зараз актуальна ціна - 1550 гривень за тонну. Тобто зростання склало 23%", - відзначила глава наглядової ради "Хліб Київа" Владислава Атрошенка.
Неофіційно на підприємстві повідомили, що просто необхідно підвищувати ціни на хліб на 10-15%.
Як заходи щодо стабілізації ринку представники галузі пропонують скасування регулювання рентабельності місцевою владою та введення адресної допомоги.
Як підрахував Владислав Атрошенко, компенсація в 10% через подорожчання хліба приблизно 10 мільйонам незаможних громадян, враховуючи середню ціни буханки 3 гривні та споживання 10 буханок в місяць на людину, обійдеться бюджету в 360 мільйонів гривень.
"Але від покупки Аграрним фондом зерна на зростаючому ринку бюджет втратить набагато більше - до 600 мільйонів гривень", - підрахував він.
Експорт зерна з України в липні 2010 р. склав 744 400 тонн, що на 55% менше ніж у липні минулого року. Однак як неофіційно повідомляють учасники ринку, за третій тиждень липня - тобто безпосередньо перед введенням неформальних обмежень експорту - було зареєстровано декілька тисяч експортних контрактів.
Активність трейдерів стимулювали високі ціни на зерно - останні постачання продовольчої пшениці з Причорномор'я здійснювалися за ціною $240 за тону, що є максимумом з 2007 року. Поточні прогнози Гідрометцентру не сприяють зняттю напруги - спекотна погода протримається ще близько двох тижнів, що неминуче спричинить за собою подальші зниження обсягу врожаю та його якості.
На думку директора аналітичного агентства "Інфоагро" Василя Вінтоняка, також у серпні переробники ще більше піднімуть ціни на молоко, яке отримують від населення й сільгосппідприємств.
Попит заводів на сировину вже зараз перевищує пропозицію. Експерт прогнозує, що взимку молоко будуть закуповувати вже по 3 гривні за літр, а на великих тваринницьких підприємствах - по 4,5 гривень (зараз - близько 2 гривень).
У серпні виробники сирів піднімуть вартість своєї продукції на 10%. Роздрібні ціни збільшаться на більш істотний відсоток.
На думку експертів агроринку, через спеку й загибель великих площ посівів кормових культур у жовтні може виникнути деякий дефіцит кормів. А слідом за зростанням вартості кормів подорожчає і м'ясна продукція.
Нагадаємо, з першого серпня вдвічі зросли ціни на газ.
Коментарі
10