За підрахунками українського Союзу ветеранів Афганістану, чверть, а в деяких районах навіть третина учасників бойових дій - "липові".
Більшість тих, хто за останні кілька років отримав посвідчення, ніколи не тримали зброї в руках, але користуються тими самими правами і пільгами, що й справжні "афганці".
"Знайшли міну в якомусь там районі, не буду говорити в якому. Військкомат пише наказ про розмінування. Приїхали хлопці, поставили пляшку воєнкому. Після розмінування підірвали цю гранату і всім виписали посвідчення учасника бойових дій", - розповів про схему видачі фальшивих посвідчень глава союзу Сергій Червонописький у коментарі Радіо Свобода.
За його словами, в Севастополі, наприклад, 7500 учасників бойових дій - моряків, які взагалі в армії не служили.
"А це мільйони і мільйони народних грошей, які йдуть зовсім не туди, куди треба. А корумповані чиновники виписують собі посвідчення і на державу плювати", - обурився Червонописький.
Він зазначив, що минулого року в Україні видали понад вісім тисяч посвідчень учасника бойових дій. Цим у державі займаються цілих 7 відомств Міноборони, СБУ, МНС, МВС, служба спецзв'язку та захисту інформації, прикордонники і Податкова.
У Союзі пропонують створити одне-єдине відомство як альтернативу для зменшення кількості власників липових посвідчень.
"Сидить державний чиновник, сидить громадський діяч і в очі дивиться людині. На район в середньому по Україні від 100 до 250 учасників бойових дій інтернаціоналістів. Максимум 300. Можна з кожним провести співбесіду і дуже чітко визначитися", - вважає Червонописький.
Заступник голови Державної служби з питань інвалідів та ветеранів Володимир Сіроштан визнав, що його відомство не володіє інформацією про кожного пільговика.
Коментарі
11