"Афганці", які нещодавно створили власну партію, навряд чи зможуть розраховувати на достатню для проходження в парламент підтримку електорату.
Про це в коментарі Gazeta.ua заявив керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Досвід свідчить про те, що подібні зусилля не дають результату, зауважив політолог.
"Створення партій "афганцями" свідчить про наближення виборів і бажання окремих соціальних груп використати передвиборну ситуацію в певних лобістських цілях. Ми вже мали купу таких прикладів, коли створювались жіночі партії, чи профспілкові лідери та певні групи "чорнобильців" намагалися створити свої партії. Очікувати, що ця партія буде у парламенті, нема жодних підстав. Ця спроба грунтується на нестачі досвіду і врешті решт це марні зусилля", - каже Фесенко.
Єдине, на що можуть розраховувати "афганці" - це спільний похід в Раду з іншими політичними силами.
"Можлива і більш складна гра, вони можуть стати союзниками: вони побачать, що серйозних шансів на перемогу нема і можуть домовитись з кимось із рейтингових партій про те, щоб їхні представники взяли участь у виборах у списку одного з фаворитів цих виборів", - додав експерт.
Кращим варіантом для таких невеликих соціальних груп є створення громадських організацій, і подальша співпраця з політиками, каже Фесенко.
"Вони могли б співпрацювати з різними політичними силами — це більш професійна політична стратегія. Треба розуміти, що це невеличка група — тому шансів подолати 5% барєр, тобто зібрати близько 1 мільйона голосів, дуже мало. Це свідчить про те, що мобілізувати тільки за якимось окремим інтересом - така стратегія не спрацьовує. У нас виборці вже мислять, як європейці і голосують за певний політичний та ідеологічний образ партії", - акцентував політолог.
Підсумовуючи, Володимир Фесенко зазначив, що нічого загрозливого у подібних процесах, походу військових на вибори, не бачить, проте "з точки зору політичної стратегії — це помилкове рішення".
Коментарі
10