Корупціонери борються із корупцією. На нараді у Секретаріаті Президента – представники саме тих відомств, на чию роботу найбільше нарікань: СБУ, Генпрокуратура та МВС – аж три структури борються із корупцією по-українськи. Водночас, опитування та соціологічні дослідження свідчать, що саме у чесніть правоохоронців та суддів люди вірять найменше.
Торік на хабарі українці витратили 3,5 мільярда гривень, а їх, підрахували у Секретаріаті Президента, вистачило б на шість лікарень майбутнього.
Віктор Ющенко, Президент України: "У семи няньок дитина завжди без ока. Колеги! Всіма вами за рік притягнуто до відповідальності три чоловіки. Багато висновків напрошується. Або ви це не можете зробить, бо самі корумповані, бо в вас немає інструменту, з яким ви можете працювати із вищим ешелоном української влади по боротьбі із корупцією, або немає першого і другого".
Президент вимагає, щоб правоохоронці перевіряли саме іменитих чиновників і дивується, чому люди в погонах бояться це робити.
Віктор Ющенко, Президент України: "Повірте, перед смертним одром вам не буде що сказати своїм дітям. Ви свою місію як державний службовець не виконали".
Міліція каже, розкривати злочини є кому. Але займатися цим – справа невдячна – корупціонери навіть не бояться втратити роботу.
Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ України: "Абсолютно неможливо це пояснити людям, які хапають за піджак і питають: "Чому ви не саджаєте корупціонерів?". По закону, їх саджати і не можна. Сьогодні абсолютно по закону, можна на корупціонера накласти лише штраф у 225 гривень. Все".
На думку Ющенка, панацея – створити окреме Національне бюро розслідувань. Луценко ж твердить: без участі міліції та СБУ нова структура – це просто нова бюрократія. Міністр – категоричний. Він - за смертну кару для корупціонерів. Або принаймні за розширені повноваження міліції: хоче, щоб підлеглим дозволили провокувати хабарництво.
Результат чергової наради - чергова міжвідомча робоча група. Її очільники – генпрокурор Олександр Медведько та Валентин Наливайченко вже у травні мають дати рецепт непримиренної боротьби, адже Президент вимагає найефективнішої програми. Вже у вересні Україну щодо корупції моніторитимуть міжнародні організації, повідомляє ICTV.
Коментарі