Українка Юлія, яка мешкає в місті Амстелвейн розповіла, як купити житло в Нідерландах. Пошуками житла родина займалася кілька років, окрім того, що його беруть в кредит є кілька цікавих речей, про, які не всі знають.
"В першу чергу, варто прояснити: йдеться не про окреме житло, не про про окрему стоячу будівлю а про дюплекс, таун хаус, коли у тебе з двох сторін через стінку сусіди, своїх два /три поверхи і свій дворик. Можна розглядати кутові будинки, які, звісно ж дорожчі", - каже Юлія.
Кожне житло має свою енергетичну категорію. Без неї ви не можете виставити житло на продаж. Енергетичний лейбл вказує, наскільки енергоефективним є будинок.
"На сайтах, де пропонують житло на продаж це видно за буквою та кольором: будинок з енергетичним маркуванням A (темно-зелений) є найбільш енергоефективним. Будинки з енергетичним маркуванням G (червоний) є найменш енергоефективними. Це, звісно, впливає і на ціну нерухомості. Від маркування вашого будинку залежатиме ваш щомісячний рахунок за електроенергію. Ну і звичайно, шумо, тепло ізоляція", - додає українка.
Ярлик визначається на основі характеристик: які склопакети на вікнах, утеплення стін, підлоги та даху, подача водопровідної води, опалення, система вентиляції, наявність сонячних панелей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українець вразив умовами проживання в польських гуртожитках
"У будинку, який ми зараз орендуємо категорія С, загальному, у нас тепло, але, коли на вулиці вітер, кімнатами гуляють протяги, біля вікон дуже холодно. Тепер ми мріємо про будинок категорії А. Держава гарно стимулює власників житла обладнувати певним чином свою нерухомість і переходити на категорію А: безкоштовно надає енергоконсультанта, надає дотації на встановлення сонячних панелей. А найголовніше: покупцям нерухомості категорії А банк надасть кредит із знижкою", - каже Юлія.⠀
Цікаво й те, що ціна, яка виставлена на сайті не є остаточною. Перед тим як купити дім, потрібно пройти аукціон.⠀
"Вам потрібно робити пропозицію продавцю, ціна, яка вказана на сайті не є остаточна а стартова. Наприклад, виставляється будинок за 100 тисяч, а продадуть його, можливо й за 130 тис, чи навіть за 150, залежить від того, як сильно його хтось захоче. Одним словом, ви приймайте участь в аукціоні", - додає.
Українка Євгенія Кубова стала ріелтором в Польщі і тепер допомагає співвітчизникам купувати власне житло. Зараз родина Євгенії має дві квартири. Одну здають в оренду в іншій живуть із родиною.
Коментарі