Українські виробники просять Кабмін перенести введення обов"язкового маркування продуктів харчування, які містять генно-модифіковані організми. Це питання було підняте вчора на зустрічі представників підприємств харчопрому і Прем"єр-міністра Юлії Тимошенко. Як повідомляють джерела видання, глава уряду погодилася піти на поступки виробникам. Найближчим часом до постанови Кабміну будуть внесені відповідні правки, і дата введення маркування буде перенесена з 1 липня 2009 року на 1 січня 2010 року.
Причина необхідності перенесення введення обов"язкового маркування банальна - виробники не встигають виконати в терміни всі вимоги Кабміну, адже постанова була прийнята 13 травня. "Тільки для того, щоб замовити і забезпечити себе новими упаковками, треба як мінімум місяць", - скаржиться Людмила Дригало, гендиректор виробника напівфабрикатів "Дригало".
Крім того, виробники фізично не можуть провести перевірку своєї продукції - в Україні діє всього чотири молекулярно-генетичні лабораторії.
За оцінками гравців ринку, для повного і своєчасного контролю продукції в країні повинно бути як мінімум 25 лабораторій.
Проведення аналізу на вміст ГМО в продукції в лабораторіях Укрметртестстандарту коштує в межах 350-800 гривень. за один зразок. Велика частина витрат на перевірку товару ляже на покупців: продукція подорожчає мінімум на 5%, стверджують учасники ринку.
Нагадаємо, в травні Кабінет Міністрів України схвалив рішення про впровадження обов"язкового маркування вмісту генетично модифікованих організмів при виробництві вітчизняних продуктів харчування, а також проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку етикетування харчових продуктів, що містять генетично модифіковані організми або вироблених з їх використанням і таких, що вводяться в обіг" розроблений Держспоживстандартом.
Коментарі