Про це в інтерв`ю журналу "Профиль Украина" сказав міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич.
"Я був уражений, коли відвідав його (острів Тузла). Після галасу у 2003--2004 роках і спекуляцій "помаранчевих" на цю тему впродовж 2005-го і першої половини 2006 року туди жодної копійки не було вкладено, і ми втратили близько 30 га нашої території - у прямому розумінні слова", - сказав міністр.
Він також повідомив, що рішення комісії МНС було підтримане, і додатково виділено 25 млн грн - до тих 10 млн грн, що вже є в бюджеті, - для розв"язання ситуації на Тузлі.
"Сьогодні ми робимо все, щоб захистити острів і не дати піти йому під воду", - сказав міністр.
Кабінет міністрів виділив Раді міністрів Автономної Республіки Крим з резервного фонду державного бюджету 25,316 млн грн для проведення невідкладних заходів щодо інженерного захисту і облаштування о. Коса Тузла.
Коса Тузла розташована в Керченській протоці впоперек акваторії. Рівень води в протоці постійно коливається, тому розміри коси не постійні.
29 вересня 2003 року Росія почала будівництво греблі в Керченській протоці від Таманського півострова (Росія) у напрямку міста Керч до українського острова Тузла. Уряд України розцінив будівництво греблі як посягання на суверенітет держави.
Будівництво греблі було припинено 23 жовтня в 102 метрах від лінії українсько-російського кордону.
Внаслідок цих дій на острові Коса Тузла склалася надзвичайна ситуація, пов`язана з інтенсивними процесами розмиву території і деформацією південно-східного краю острова, пише УНІАН.
Коментарі
1