Надія Дудник сім років живе у місті Доха в Катарі. Два роки тому вийшла заміж за місцевого чоловіка. Але потрапила в країну як заробітчанка. Своїм досвідом переїзду ділиться у матеріалі Gazeta.ua
"Катар перша мусульманська країна куди я поїхала. В основному їздила по заробіткам, а тут трапилась нагода виїхати працювати по спеціальності. Я вчитель початкових класів. Шукала через інтернет в ОАЕ чи Катарі. Пробувала на стюардесу в Emirates airlines не пройшла відбір, продовжувала шукати і пройшовши 3 співбесіди з менеджером приватного англо-французького садочку, була взята на роботу за контрактом на 2 роки", - пригадує Надія.
Працювати було важко, по 9 год в день(1 год на обід),але часто 6 днів в тиждень.
"Дуже багато уваги приділялося декораціям. Кожен місяць-два нова тема і треба було прикрасити не тільки клас але й холл. На свята (наприклад День матері, батька, спорту, випускний)треба було підготувати з дітьми танець, вивчити віршики. В класі було по 15-18 дітей. Вихователь працював разом з асистентом. В мене були дітки віком 1-2 рочки. Мені дуже подобалось працювати з дітьми, бути свідком їх розвитку, дарувати їм цікаві ,веселі дні і бачити їх посмішки", - каже Надія.
Пригадує, коли вперше потрапила до країни була шокована.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бракує "сємок" і зефіру – українці розповіли, яких продуктів бракує за кордоном
"Це не Європа, була моя перша думка, коли я приїхала 7 років назад. Тут усе по- іншому, по багатому. Такої розкоші я ще не бачила. Багато переїжджих втрачають голову і забувають своє коріння. Намагаються імітувати місцевих. Дивує, коли багато християнок, одягають паранджу, не міняючи релігії, а інші носять дуже відкритий одяг, забуваючи про тутешні традиції. Дивує як сучасні високі будівлі стоять поряд із старими і при цьому гарно гармонують", - каже Надія.
Перші пів року українка часто хворіла через велику кількість кондиціонерів і надто жаркий клімат.
"З часом адаптувалась і вдома майже не включаю кондиціонерів. Хіба в занадто спекотні місяці", - пояснює.
Каже у Катарі не планують надовго затриматись. Зараз із чоловіком активно думають, куди переїхати. Жити тут достатньо дорого.
Наталя Сонмеж розповіла, скільки заробляють вчителі у Туреччині. Незвичним є той факт, що в державних школах заробітки вищі, ніж у приватних
Коментарі