Учасники масових акцій протесту в столиці Таїланду організували масову акцію по збору крові для того, щоб розлити її біля входу в будівлю уряду. Активісти "Об"єднаного фронту за демократію проти диктатури" заявили, що хочуть змусити урядовців "ходити на роботу з їх крові" і таким чином висловити протест проти відмови задовольнити їх вимоги.
Кожен з добровільних донорів має здати близько 200 мілілітрів крові. Представники уряду вже заявили, що акція небезпечна і може сприяти поширенню інфекційних захворювань. Однак демонстранти відповіли, що збір крові здійснюється в безпечних умовах, до цього залучено близько 500 медичних працівників.
Збір учасників масових акцій протесту в Бангкоку почався 13 березня. В даний час на вулицях столиці Таїланду знаходяться, за різними даними, від 150 до 200 тисяч демонстрантів. Порядок у місті намагаються контролювати близько 50 тисяч військовослужбовців і поліцейських. Центр Бангкоку практично блокований, припинили роботу державні і приватні установи та фірми.
Демонстранти висунули прем"єр-міністру країни Апхісіту Ветчачіви ультиматум з вимогою негайного розпуску парламенту і призначення нових виборів. Голова уряду відкинув ці вимоги. Після початку масових акцій протесту Ветчачіва переховувався на території військової частини в Бангкоку, проте покинув її на вертольоті, після того, як туди прибули тисячі демонстрантів.
Основну масу протестуючих, названих "червоносорочечниками", складають прихильники колишнього прем"єр-міністра Таіланаду Таксіна Чинавата, проти якого порушено кілька кримінальних справ за звинуваченням в корупції. Вони вимагають скасування прийнятої після військового перевороту 2006 року конституції, і повернення до "більш демократичного" основного закону 1997 року.
Коментарі