У Санкт-Петербурзі з благословення патріарха Кирила священики відзначили 357-ї річницю Переяславської Ради.
16 січня в Свято - Троїцькому соборі Олександро-Невської Лаври був відправлений молебень, під час якого парафіянам розповіли про погляд Московського патріархату на історичні події.
"Під час пастирської проповіді ієромонах Прокопій звернув увагу прихожан на нерозривний тисячолітній духовний зв'язок нині розділених кордонами народів Росії, Україні, Білорусії", - сказано в повідомленні Громадського руху "Спадщина".
Під час служби на честь Переяславської Ради священики розповіли, що тисячолітня історія православ'я на Русі, скріпила назавжди наш єдиний народ, дала йому духовну міць і силу при відсічі безлічі ворожих посягань, піднесла його на вершини світової культури та військової слави.
Апогеєм історичної проповіді стало твердження про те, що державні кордони Росії, Україні і Білорусії лише умовність.
"Ніяким цивільним властям не підвладна наша єдність, якими б кордонами та митницями вони нас не розділяли, як би не переписували історію, не створювали з сучасних іуд - христопродавців образів "героїв-мучеників", - сказано в повідомленні.
На закінчення своєї промови ієромонах Прокопій нагадав про вибір предків під час Переяславської Ради: "Волимо під царя православного, що врятував малоросійський народ від польського етнічного і духовного знищення, що дав початок створення великого багатонаціональної держави - Російської Імперії".
Нагадаємо, що в Переяславі 18 січня 1654 відбулася військова рада. На ній гетьман і козацька старшина присяглися на тому, "щоб бути їм із землею і городами під царською великою рукою невідступно".
За матеріалами Точка.нет
Коментарі
22