
Наступного тижня в Україні запустять національну освітню онлайн-платформу з цифрової грамотності "Дія. Цифрова освіта", щоб навчити населення цифрової грамотності.
Вона буде складатися з п'яти курсів для різної цільової аудиторії і буде показана у формі серіалу. Спочатку на платформі з'явиться тільки три курси: базовий курс;
курс цифрової грамотності для вчителів; курс для батьків "онлайн Безпека для дітей".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що чекає українців після переходу на IBAN: експерт попередив про небезпеки
"Аудиторія, яку нам треба буде навчати, це люди старшого віку, які не мають великого досвіду в інтернеті. Тому ми вирішили відійти від стандартних онлайн-курсів і створити те, що буде зрозуміло кожному – це освітній серіал. Ми вирішили, що створюємо такий собі Освітній Netflix або MEGOGO", - розповідає Валерія Іонан виданню "Сегодня".
Продюсер освітніх проектів Мінцифри Віталій Співачук, який і займався зйомками серіалу, розповідає, що старші люди скептично ставляться до різним державним проектам та ініціативам, але довіряють лідерами думок, яких бачать по ТБ, в пресі і т. д.
"Ми подумали, чому б не об'єднати той продукт, який робить держава, з людьми, яким довіряють. Тому залучили Ольгу Сумську, Надію Матвєєву, Руслана Ханумака і Марію Єфросиніну", — говорить Співачук.
Він додає, що замість рівнів під час навчання будуть сезони і серії, а перейти до наступної серії не можна буде, поки не проглянеш і не здаси тести з попередньої.
Такий серіал буде не тільки розважати, а й навчати, причому трьома мовами: українською, російською та жестовою мовою. Також в серіалі відійшли від формату монотонного монологу і прийшли до більш вільного і веселого діалогу.
Рівень грамотності населення у всьому, що стосується цифровізації, залишає бажати кращого. Про це свідчать результати дослідження, проведеного на замовлення уряду.
Коментарі