Скандальні рішення судів безпосередньо пов'язані з виборами. Ми бачимо реванш старої системи. Недолюстровані судді намагаються служити новому господарю. Йдуть у контрнаступ.
Говорить у коментарі для Gazeta.ua політолог Віктор Таран.
"Усі ці рішення завдають шкоди державі. Призупинення перейменування Московського патріархату — наступ на духовні цінності. Відмова визнавати катастрофу ІЛ-76 російською агресією — плювок в обличчя усім нашим солдатам. Ситуація з Приватом — наступ на економічну безпеку держави.
Судді, які відмінили націоналізацію Привату, звернулися до Вищої ради правосуддя з проханням порушити кримінальну справу проти голови Нацбанку та Міністерства юстиції. Нібито через те, що вони втручались у їхню роботу. Насправді вони давали свої політичні оцінки. І це нормально", — пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнення Авакова через суд завершилося пшиком
На його думку, Коломойський хоче повернути $2 млрд і зупинити справу у Лондонському суді.
"19 грудня 2017-го Високий суд Лондона за позовом державного Приватбанку арештував активи його колишніх власників Ігора Коломойського та Генадія Боголюбова в усьому світі. 8 квітня в інтерв'ю "Європейській правді" Коломойський сказав, що не планує повертати Приватбанк, але хоче, щоб йому відшкодували 2 мільярди доларів капіталу, які були там на момент націоналізації. Зараз судді підіграють йому та його бізнес-партнеру Зеленському. Сподіваються зберегти свої посади.
Порошенко досі лишається президентом із усіма повноваженнями. Але недовго впливатиме на ситуацію. Не можна за місяць зробити те, що не вдавалось за 5 років. Багато залежатиме від нового глави держави. Має чітко заявити свою позицію щодо Приватбанку", — додає Віктор Таран.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського. На закритому засіданні визнав націоналізацію фінустанови незаконною.
4 квітня Верховний суд дозволив компанії "Емпсон Лімітед", якою володіє олігарх-утікач Сергій Курченко, оскаржувати націоналізацію "Одеського нафтопереробного заводу".
16 квітня Мелітопольський суд не визнав актом російської агресії збиття літака ІЛ-76 у червні 2014-го на території Луганської області.
22 квітня оприлюднили рішення Окружного адміністративного суду Києва, який задовольнив прохання Московського патріархату та дозволив не змінювати офіційну назву до 26 квітня.
Коментарі