Про це заявила держсекретар США Хілларі Клінтон в Досі під час виступу на форумі США - Ісламський світ, який було організовано владою Катару, повідомляє AFP.
"Іран залишає міжнародній спільноті мало вибору, тому йому загрожує запровадження більш істотних заходів впливу за його дії", - сказала Клінтон.
Держсекретар також закликала спонукати Іран переглянути свої "небезпечні політичні рішення" в ядерній сфері.
"Зараз ми активно працюємо зі своїми регіональними та міжнародними партнерами, наш підхід передбачає підготовку та запровадження нових заходів для переконання Ірану змінити свій курс", - заявила Клінтон.
Нагадаємо, 14 лютого Держсекретар США Хілларі Клінтон почала поїздку по країнах Перської затоки. Головною темою її переговорів з представниками арабських та інших ісламських країн стане, як очікується, ядерна програма Ірану. Вашингтон прагне заручитися широкою підтримкою нових санкцій проти Тегерана у зв"язку з розвитком ядерної програми.
У Катарі Клінтон зустрінеться з прем"єр-міністром Туреччини Реджепом Ердоганом, який виступав проти посилення санкцій.
Потім держсекретар США вирушить до Саудівської Аравії, де проведе переговори з керівництвом цієї країни.
Тим часом, віце-президент США Джо Байден в інтерв"ю телекомпанії NBC висловив надію, що і Китай не буде заперечувати проти ухваленя Радою безпеки ООН нового пакету санкцій.
"Нас підтримують всі, від Росії до Європи. Я думаю, що ми отримаємо підтримку Китаю для того, щоб продовжити запроваджувати санкції проти Ірану з метою його ізоляції", - сказав Байден.
У свою чергу, помічник президента США з національної безпеки генерал Джеймс Джонс в інтерв"ю телеканалу Fox, відповідаючи на запитання, чи підтримує адміністрація Барака Обами зміну режиму в Ірані, зазначив, що спеціально США цим не займатимуться. "Ми не займаємося активно зміною режиму в тому плані, що ми вважаємо, що іранський народ сам визначить свою долю", - продовжив Джеймс Джонс. Разом з тим, він визнав, що поєднання ряду факторів, загострення внутрішньополітичних проблем в Ірані і запровадження проти країни жорстких міжнародних санкцій, цілком можуть привести до зміни режиму. "Це можливо", - підтвердив генерал, як передає ІТАР-ТАРС.
Нагадаємо, 11 лютого президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад оголосив Іран ядерною державою і, виступаючи на урочистостях з нагоди 31-ї річниці Ісламської Революції, повідомив, що країна може збагачувати уран до рівня в 80%. Ахмадінежад заявив, що Тегеран уже зробив першу партію збагаченого урану до 20%.
Як відомо, США і ряд інших країн Заходу звинувачують Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Радбез ООН ухваливв кілька резолюцій і наклав на Іран санкції, вимагаючи від нього відмовитися від збагачення урану. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.
Іран має в своєму розпорядженні півтори тонни низькозбагаченого урану, який потрібно дозбагатити до 20%, щоб запрацював дослідний реактор в Тегерані.
За матеріалами: РІА "Новості", РБК.
Коментарі