Киянка Майя Заховайко у березні народила доньку у Копенгагені. Про досвід пологів та особливості датської медицини розповіла Gazeta.ua
"У мене була вагітність без ускладнень. Тому комусь може здатись, що все було занадто просто. Але тут дійсно не відносяться до вагітності як до хвороби. Перше звернення до сімейного лікаря, одразу, як тільки побачите дві смужки. Вам призначать зустріч і візьмуть найпростіші аналізи", - каже Майя.
В 11-13 тижнів дитину перевіряють на наявність синдрому Дауна і дають жінці вибір. Потім повторне УЗІ в 20 тижнів.
"До сімейного лікаря я приходила ще 2 рази - робити щеплення від грипу і на третьому триместрі від коклюшу. Також мене вела акушерка, вона вимірювала розмір дитини, пізніше - положення плоду перед пологами. Регіон проживання призначає госпіталь, де будете народжувати. За бажанням можна народжувати вдома з акушеркою. Це обов'язково обговорюється заздалегідь. Я народжувала в госпіталі", - каже Майя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні може з'явитися новий вид відпустки
Всі аналізи і візити до лікарів - безкоштовні в Данії. Для цього тут сплачують податки.
"Дуже поширені і партнерські пологи. Не знаю статистику, але знову таки всі мої знайомі і друзі чоловіка були під час народження своїх дітей поруч з дружиною. Дуже гордяться своїми жінками і собою, звісно. Можна народжувати з мамою, подругою, доулою чи приватною медсестрою - але під наглядом персоналу з лікарні, бо вони відповідальні за процес", - каже українка.
В декрет тут йдуть за місяць до пологів, потім є 14 тижнів і ще 32 тижні можна поділити з партнером. Чоловікам дається 2 тижні після народження дитини, а інший час планується в родині. Свої декретні тижні можна розтягнути аж на 9 років.
"В моєму госпіталі був готель для сімей з новонародженими. Безкоштовний для мам з дітьми і якісь копійки для татусів. Там 48 годин жінки відновлюються, їх безкоштовно годують і є 24/7 доступ до медсестр. Вони показують ази грудного вигодовування і відповідають на всі питання", - каже Майя.
У Норвегії усі візити до сімейних лікарів - платні. Один прийом коштує близько 1 тис. гривень. Але, як тільки тест показує дві смужки - усе лікування покриває держава.
Коментарі