Напередодні Дня науки, який відзначається в Росії 8 лютого, соціологи провели спеціальне опитування і виявили найбільш цікаві наукові помилки росіян.
В його ході з'ясувалося, що третина росіян всерйоз вважають, що Сонце обертається навколо Землі (32%), причому за останні чотири роки таких респондентів стало більше на 4%.
Дещо менша кількість росіян стверджує, що перші люди жили в ту ж епоху, що і динозаври (29%).
Близько чверті громадян помилково вважають, що лазер працює, фокусуючи звукові хвилі (26%).
Серед інших наукових помилок - віра в те, що стать дитини визначають гени матері (20%) і що повний оберт Земля робить навколо сонця за один місяць (14%).
Кожен шостий росіянин заперечує, що електрони менше атомів (18%) і не вірить в те, що нинішні люди розвинулися з ранніх видів людини (17%).
Найпоширенішими науковими помилками серед мешканців Росії є віра в те, що радіоактивність - виключно справа людських рук (55%), і що антибіотики вбивають віруси так само, як і бактерії (46%). Опитування також показало, що наукові помилки більш властиві жінкам, ніж чоловікам.
В той же час американці вірять у друге пришестя Ісуса Христа - четверо з десяти молодих мешканців США вірять, що воно відбудеться до 2050-го року. А 31% американців впевнені, що до цього часу Земля зіткнеться з астероїдом.
За матеріалами Вести
Коментарі
6