У львівському видавництві "Апріорі" вийшла книжка чеського біолога Станіслава Комарека "Чоловік як еволюційна інновація". До неї увійшли есеї про природу чоловічої сексуальності, життєві стратегії та метаморфози маскулінності.
Слоган для видання - "Книжка про те, про що зазвичай не говорять, але всі хочуть знати".
Згідно розмірковуваннями автора , жага купувати круті автівки, а також нові й кращі гаджети — це суто чоловічий феномен. Адже у тваринному світі лише самці займаються аналогічними практиками. Зовнішність, рівень освіти, манери поведінки — це те, що дає самцям змогу змагатися.
"Комарек висміює міряння "хіршами". Індекс Хірша — це показник цитування праць науковців. Мовляв в кого більший, той і молодець. Тобто замість того, щоб займатися вивченням світу, певна частина дослідників хваляться досягненнями", - каже нейробіолог Олексій Болдирєв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто приєдналося до неіснуючого Радянського Союзу
"Автор відзначає важливість спільного дорослішання для чоловіків. Підліткам потрібно збиватися в групи і спільно проживати ризиковану діяльність. Переживати сплески агресії в колективі, зясовувати стосунки. При цьому процес мають контролювати дорослі наставники", - каже перекладачка видання Олена Крушинська.
"Чоловік має більшу схильність до ризикованої діяльності та експериментів. Певна кількість від них постраждає, але так набувається пізнання світу. Жінка оберігає яйцеклітину і геном, а на чоловіках можна експериментувати. Так і було. Чоловіки віддалялися далі від місця, де народились. Куштували нову їжу. Їх досвід став основою для пізнання світу", - підкреслює Олена Крушинська
Станіслав Комарек приїде до України на "Книжковий арсенал", щоб представити видання особисто.
Роман "Блокбастер" хорватського письменника Зорана Жмирича вийшов в українському перекладі.
Коментарі