Станом на травень 2023 року, попри понад рік повномасштабної війни проти Росії, 70% опитаних українців вважають себе щасливими.
Не вважають себе щасливими – 16% респондентів. Про це йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного впродовж 26 травня – 5 червня цього року.
Там нагадали, що у грудні 2021 року, напередодні повномасштабного вторгнення РФ, 71% українців вважали себе щасливими, а 15% – ні.
Згідно з цьогорічним опитуванням, як і раніше, зберігається тенденція, що щасливішими себе вважають молодші та заможніші українці.
Соціологи стверджують, що від заходу до сходу знижується частка тих, хто щасливий (хоча навіть серед тих, хто до 24 лютого жив на сході, більшість вважають себе щасливими).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки українців планують підтягнути свою англійську мову: опитування
Також результати опитування показали, серед внутрішніх переселенців менше людей вважають себе щасливими: 54% проти 72% не ВПО.
Як пояснюють у КМІС, самооцінка щастя є одним із важливих суспільних індикаторів самопочуття населення і непрямим індикатором "міцності" на тлі складного воєнного періоду.
Інші опитування показують низку негативних наслідків для українців унаслідок російського вторгнення: 78% казали про поранення або загибель принаймні когось зі родичів чи друзів, 64% – про зниження рівня доходів, 29% – про втрату роботи. Крім цього, 64% відзначали погіршення психічного здоров'я, 55% – фізичного здоров'я.
"Тому принципово важливо, що показник щастя практично не змінився і в цілому, і серед окремих категорій населення. Українці попри море труднощів і викликів сьогодення знаходять способи адаптуватися до складної реальності та рухатися вперед", – зазначили соціологи.
Українці дали оцінку власному добробуту після російського вторгнення.
З'ясувалося, що для них практично нічого не змінилося. Про це свідчать результати опитування КМІС.
Зокрема, частка респондентів з дуже низьким рівнем фінансового становища становила 9% перед вторгнення, а станом на травень 2023 року становить 7%.
Коментарі