82% громадян України вважають, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" з 29 жовтня по 4 листопада 2019 року.
Тих, хто не підтримує цю тезу - 11%, вагаються - 7%. Зросла кількість тих, хто однозначно згоден з цим твердженням, у порівнянні з минулим роком, пише ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА.
Голодомор є геноцидом для 95% жителів заходу країни, 87% - Центру, 72% - Півдня і 61% - Сходу. Жителі сіл більш схильні підтримувати цю тезу, ніж городяни. У віковому і освітньому розрізі відмінностей по відношенню до цього питання не спостерігається. Помітно менше схильні підтримувати це твердження ті, хто шкодує про розпад СРСР. Незважаючи на це, і в цій групі згодних з визнанням Голодомору геноцидом - відносна більшість.
73% опитаних планують запалювати свічку в День пам'яті жертв Голодомору в пам'ять про загиблих від голоду, 20% сказали, що не будуть цього робити. У порівнянні з минулим роком кількість тих, хто має намір запалити свічку, зросла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Завжди засинав з думкою, чи є щось на сніданок": помер свідок Голодомору Ілько Корунець
Запалити свічку пам'яті частіше бажають старші опитані, ніж молоді. Опитували 3 тис. респондентів від 18 років і старше.
Колишній голова Верховної Ради Андрій Парубій провів паралелі між ймовірними переговорами президента України Володимира Зеленського з президентом РФ Володимиром Путіним та подіями 100-річної давнини. "100 років тому теж багато хто говорив – давайте завершимо війну; давайте розійдемось по селам просто орати землю. Ціною цього став Голодомор. Ціною була розстріляна вся українська інтелігенція. Ми повинні бути готові боротися за свою незалежність", – сказав екс-спікер.
Коментарі