Увечері 9 січня до міжнародного аеропорту "Бориспіль" зі столиці Казахстану Нур-Султана прибув рейсовий літак із 33 українцями та іноземцями.
Один із пасажирів Саржан розповів, що прибув до аеропорту Нур-Султана з Караганди, й летить на навчання в Європу, пише "Суспільне".
За його словами, в Караганді нині все спокійно, а більшість активних дій відбувалася у великих містах. У місті на вулиці вийшли понад 1000 людей, але мітинг був мирний. Інтернет з початком протестних акцій був відсутній, а зараз його дають на кілька годин. Сестра з іншої країни дзвонила до нього лише на домашній телефон. Між усіма містами стоять блокпости, а автомобілі перевіряють.
"Якщо вважають, що людина "підозріла", то записують її особисті дані. Військових у місті не так багато. Найбільше військових на блокпостах та біля адмінбудівель", - розповів Саржан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада Казахстану має скасувати наказ стріляти на ураження - Блінкен
Інший пасажир Тамірлан, який живе в Нур-Султані, розповів, що летить через Київ в Афіни та Будапешт з туристичною метою. Каже, що мав вилетіти ще 6 січня, але рейс перенесли. За його словами, в Нур-Султані насправді все було спокійно, "а ситуацію роздули".
"Не треба було обрубати інтернет, скасовувати рейси тощо. Це все призвело до того, що почалася зайва паніка. Військові - звична річ для Нур-Султана. У нас завжди багато поліції в місті, охорони. Не було ніякого мародерства. Усі живуть тихим звичним життям зараз. Лише комендантська година й металошукачі", - розповів Тамірлан, але не підтвердив, що в Алмати справді велися бої й люди не можуть звідти вилетіти.
Пасажир Діас розповів, що долетів до Нур-Султана літаком з Усть-Каменогорська, місто на сході країни.
"Коли я опинився в Нур-Султані, то у місті вже були БТР, аеропорт охороняли. Мій рейс на Київ скасували. Коли я прилетів з Усть-Каменогорська в Нур-Султан, то особливо не перевіряли мене", - сказав він.
За його словами, банки та магазини в Нур-Султані працюють, а інтернет вмикають тільки по кілька годин на день.
2 січня в Казахстані спалахнули масові протести через ціну на скраплений газ, який з початку року подорожчав удвічі.
5 січня на всій території Казахстану запровадили режим надзвичайного стану.
Президент країни Касим-ЖомартТокаєв наказав армії стріляти на ураження в мітингувальників. Скільки загинули осіб внаслідок зачисток - невідомо.
Що відбувається в Казастані станом на ранок 10 січня - читайте за посиланням.
Коментарі