
Головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський дав роз'яснення щодо наступу у 2023 році під Бахмутом.
Він заперечив твердження NYT про те, що Мелітополь був основою контрнаступу, але він начебто захотів відбити Бахмут. Про це Сирський повідомив в інтерв'ю Lb.ua.
З його слів, кожен український офіцер, генерал, який брав участь у бойових діях, знає, що стаття американського видання взагалі не відповідає дійсності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повітряні сили знищили пункт управління полку окупантів у Херсонській області - Генштаб ЗСУ
"Ми провели наступ південніше Бахмута. Але ж ми проводили наступальні дії двома бригадами зі складу угруповання. Якби ми мали п'ять бригад, думаю, що і Бахмут, і Соледар були б звільнені", – пояснив він.
Як відомо, перед цим The New York Times написало, що план контрнаступу на Мелітополь був ключовим для України, але генерал Олександр Сирський наполіг на поверненні Бахмута, що змінило стратегію і призвело до невдачі на обох напрямках.
Зі слів Головкома, ще на етапі планування цих дій було розуміння, що сил недостатньо, оскільки в наявності було лише 2 бригади без додаткових боєприпасів.
"Але ми розраховували на несподіванку, на те, що ми такими, не те щоб авантюристичними, але сміливими діями проб'ємо оборону противника з урахуванням того, що вона не була готова, не була така, як, наприклад, на Запоріжжі. Там всі укріплення були в звичайному полі. І от ми розраховували на те, що ми зможемо просунутися, перерізати дорогу між Бахмутом та Горлівкою. Раз", - розповів головнокомандувач.
Друга дорога, каже Сирський, яку військові хотіли перерізати з одного боку, це дорога між Бахмутом і Дебальцевим.
"Це основна траса, якою здійснювалося логістичне забезпечення. А від неї відходила дорога на Попасну. Це ще одна дорога, яка виходила на основну магістраль", - пояснив головнокомандувач.
Він зазначив, що це три дороги, якими здійснювалося логістичне забезпечення угруповання, яке нараховувало 20 тисяч.
"Якби нам вдалося перерізати ці шляхи, ворог був би вимушений відступати. Інакше потрапив би до пастки", - вважає Сирський.
За його словами, але цей план військові не змогли реалізувати.
"У нас просто банально не вистачило сил і засобів", - сказав Сирський.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що підтримка партнерів має "вирішальне значення". Проте Україна вже демонструє суттєві успіхи у власному виробництві озброєнь.
Коментарі