Найбільш ймовірними місцями виникнення техногенних катастроф у сфері житлово-комунального господарства є Донецьк, Житомир, Кривий Ріг, Кіровоград, Каховка і Нікополь. Такі дані рейтингу асоціації теплотехнічних компаній України.
Інші проблемні міста важко поставити в чергу, оскільки майже всі вони займають 1-6 місце через незадовільний технічний стан своїх теплокоммунікацій.
За словами голови АТКУ Віталія Яковенко, "решта - це середні та малі міста, де система централізованого опалення експлуатується на останньому подиху: кілька тижнів морозів мінус 10-15 градусів - і все зупиниться.
Це десятки міст Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Сумської областей та Криму. У них роками нічого не модернізувалося, і навіть за нинішніх погодніх умов, при температурі плюс 10 градусів, в житлових будинках ледь теплі радіатори ".
На думку Яковенко, вирішити проблему теплопостачання у квартири в найближчому майбутньому можна буде лише за допомогою автономного опалення.
Вартість автономного тепла становить менше однієї гривні за метр квадратний, тоді як у великих містах вартість централізованого опалення становить 6 - 7 гривень за метр квадратний. Тому багато мерів змушені будуть дозволити автономне опалення, незважаючи на законодавчу заборону на нього.
Коментарі