Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) в Україні не можна відміняти.
Про це сьогодні під час прес-конференції заявив народний депутат від БЮТ і голова парламентського комітету з питань науки та освіти Володимир Полохало.
"Відмінити тестування - це злочин! Болонська система - не панацея, але відмовлятися від неї – це означає відмовитися від європейського освітнього простору. Лише завдяки зовнішньому тестуванню діти шахтарів змогли вперше вступити на престижні спеціальності до престижних вузів", - розповів Полохало.
На його думку, відміна зовнішнього оцінювання призведе до повернення хабарництва у вищих навчальних закладах.
"За моїм власним журналістським розслідуванням у 2007 році, обсяг хабарів лише у одному вузі становив 5 мільйонів доларів на рік. Так, зовнішнє тестування вимагає витрат. Потреба для бюджету в проведенні тестування - 120 мільйонів гривень. Проте це набагато менша сума, ніж та, яку б витратили абітурієнти та їхні батьки на проживання та проїзд до міст вступу", - сказав Полохало.
Він наголосив, що не можна допустити повернення Шаріківщини у системі освіти в Україні.
Раніше віце-прем"єр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко припустив, що вже цього року у вузах будуть знову введені вступні іспити. За його словами, це питання обговорюється зараз з експертами.
Частка тих, хто загалом позитивно та негативно оцінюють нову систему вступу до ВНЗ:
Вчителі - позитивно: 52%, негативно: 8%
Студенти - позитивно: 43%, негативно: 18%
Викладачі ВНЗ - позитивно: 32%, негативно: 27%.
Частка осіб, які змогли реалізувати бажання здобувати вищу освіту (за результатом 2009 року):
Всього по Україні: 57, 3%
Великі міста (з районним поділом): 69,17%
Інші міста: 63, 94%
СМТ: 61, 37%
Селища: 51, 92%
Села: 56, 57%
Дослідження проведила організація "Центр тестових технологій" інституту соціології Харківського національного університету ім. В. Каразіна.
Коментарі
12