9 січня віряни вшановують день пам'яті мученика Полієвкта і преподобного Євстратія, чудотворця.
Полієвкт жив у III столітті у Вірменії і був першим мучеником у місті Мелітині. Чоловік був воїном за імператора Декії та постраждав за віру в Христа за імператора Валеріана.
За рівноапостольного Костянтина в Мелітині було споруджено храм в ім'я святого мученика Полієвкта. За молитвами до святого відбувалося багато чудес.
Євстратій був родом із міста Тарса. 20 років він таємно пішов із рідної домівки до Авгарівської обителі (на Олімпі в Малій Азії). Там вів суворе подвижницьке життя, ночами молився, а харчувався лише хлібом і водою. Через деякий час його обрали настоятелем монастиря. За часів правління іконоборця Лева Вірменина преподобний Євстратій переховувався в горах і пустелях, а після смерті царя повернувся в монастир. Помер святий у віці 95 років, а перед смертю дав настанову: думати про майбутнє життя і не прив'язуватися до земних благ.
Прикмети дня
ворони сидять на верхівках дерев - холоди затягнуться надовго, гуляють по снігу - до потепління;
птахи раптом зникли - піде сніг;
туман цього дня - скоро чекай відлигу.
Якщо на Євстратія мороз, то рік буде врожайним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптик сказала, скільки протримаються морози
Що не можна робити
лаятися і сваритися один з одним;
ображати близьких, сусідів;
лихословити і пліткувати.
У цей день категорично заборонено байдикувати - покаранням може стати безгрошів'я.
Також не слід пришивати ґудзики - вважається, що таким чином можна "пришити" старі проблеми.
Що можна робити
У святих цього дня просять захисту від життєвих негараздів, швидкого одужання і зцілення від хвороб, а також моляться за тих, хто опинився в полоні.
Цього дня належить зробити прибирання в будинку, зайнятися пранням та іншими господарськими справами. За народною традицією після низки свят також потрібно сходити в лазню - "змити Святки". Вважається, що після цього всі клопоти будуть легко даватися.
У січні на українців чекає чимало великих релігійних свят. Але важливо знати, що за новим церковним календарем декілька з них змінили свої дати. Відтепер свято Василя, яке вшановували 14 січня, тепер святкуємо 1 січня.
Водохреще будуть відзначати 6 січня замість 19 січня. А Різдво Христове, яке святкували 7 січня, перенесли на 25 грудня.
Також у січні будемо святкувати Григорія Богослова, Івана Золотоустого, святої мучениці Тетяни. Gazeta.ua розповість про свята за новим календарем.
Коментарі