Служба безпеки України просила Telegram заблокувати понад 1,5 тис. анонімних каналів, які розповсюджували дезінформацію.
З фейками там складно боротися, оскільки Telegram розташований не в Україні. Як юридична особа він у нас не представлений, повідомив начальник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в інтерв'ю LIGA.net.
"СБУ офіційно звертається до адміністрації Telegram з вимогами заблокувати певні канали з поясненням, чому це слід зробити. З початку війни ми передали на блокування понад 1500 Telegram-каналів, більш як 1500 акаунтів в Instagram, Facebook і TikTok", – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні запустили платформу для допомоги з цифрової безпеки
Telegram інколи реагує на запити і блокує, інколи – ні. СБУ в таких випадках застосовує інші технічні та агентурні методи блокування каналів. Це результативно, але не на 100%.
Борються і з каналами у Viber. Але вони не такі популярні та мають менше охоплення. В інших соцмережах теж можна блокувати деструктивний контент.
За словами Вітюка, цього року СБУ вже припинила діяльність 35 ботоферм потужністю майже 1,5 млн фейкових акаунтів і заблокувала майже 500 проросійських YouTube-каналів з аудиторією більш як 15 млн підписників.
У багатьох випадках система Google попереджає користувача про будь-які підозрілі дії з акаунтом. Проте слід звертати увагу і на неочевидні ознаки. Які можуть вказувати на те, що обліковий запис зламали. Про це повідомила Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації.
Коментарі