Скандали в українській верхівці та бездіяльність прокуратури у питанні боротьби із корупцією і притягненні до відповідальності представників колишнього режиму, раніше звинувачених у зловживанні владою, призводять до розчарування деяких європейських чиновників в Україні. Про це американському виданню The Wall Street Journal анонімно розповіли західні високопосадовці, які займаються Україною пише "Голос Америки".
Матеріал під назвою "Києву важко дається боротьба із загальною корупцією", який вийшов 1 січня, звертає увагу на те, що українська влада не доклала зусиль для того, щоб притягнути до відповідальності тих представників режиму Януковича, які після його втечі з країни, залишились в Україні.
"Через те, що Київ не висунув проти них кримінальних звинувачень, посадовці ЄС заявили, що санкції проти відповідних осіб можуть бути зняті вже навесні", - пише видання.
У розмові із The Wall Street Journal ряд західних чиновників розповіли про окремі негативні настрої щодо України в європейських інститутах.
"Існує стурбованість, що протягом року всі ці люди (представники колишнього режиму на яких раніше було накладено санкції з боку Заходу - прим. Голос Америки) отримають доступ до своїх активів на Заході. Після цього, ніхто більше не підтримає санкції повторно. Чимало чиновників ЄС ситі по горло Україною", - наводить слова одного із своїх анонімних співрозмовників видання.
Як відомо, 1 січня 2016 року набула чинності Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом.
Автор матеріалу звертає увагу на низький рейтинг влади, а також на зростання незадоволення президентом України Петром Порошенком через небажання звільнити генерального прокурора Шокіна.
"Генеральний прокурор - це останній оплот тих, хто має шкурні інтереси (в Україні)", - на умовах анонімності розповів виданню один західний високопосадовець.
Співрозмовник також розповів, що у адміністрації президента України болісно сприймають критику навіть, коли вона лунає з вуст представників США, які послідовно і рішучу підтримують Україну.
Зокрема у відповідь на критику ГПУ з боку посла США в Україні Джеффрі Пайєтта у АП, буцімто відповіли:
"Як він може таке казати? Ми не якась бананова республіка, де можна говорити, що захочеш", - наводить слова анонімного співрозмовника The Wall Street Journal.
Коментарі
2