В Україні 18 жовтня набув чинності закон, що дозволяє персоналу охорони застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і використовувати службових собак проти правопорушників. Закон № 4616-VI "Про охоронну діяльність" був опублікований у виданні "Голос України".
Документ визначає повноваження суб'єктів охоронної діяльності, гарантії правового і соціального захисту персоналу охорони, права фізичних та юридичних осіб під час здійснення охоронної діяльності, порядок контролю, а також взаємодію суб'єктів охоронної діяльності з державними органами з галузі охорони правопорядку та боротьби із злочинністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із 18 жовтня охоронці законно носитимуть зброю, кийки та газові балончики
Згідно зі статтею 12 закону, персонал охорони отримує право, крім застосування фізичного впливу, проводити відкриту відео- та фотозйомку подій як допоміжний засіб попередження протиправних дій з обов'язковим оприлюдненням на об'єкті, що охороняється, інформації про здійснення таких заходів. Також суб'єкти охоронної діяльності та правоохоронні органи можуть спільно організовувати взаємодію і надавати взаємодопомогу у діяльності, спрямованій на попередження, припинення і розкриття злочинів та забезпечення охорони громадського порядку. Крім того, закон регулює видачу ліцензій охоронним фірмам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зброю отримають не всі приватні охоронці - Поліщук
Закон набув чинності через кілька тижнів після резонансного розстрілу чотирьох охоронців у київському ТРЦ "Караван". Як повідомлялося, 26 вересня на вулиці Луговій, 12 в Києві невідомий розстріляв чотирьох приватних охоронців, які намагалися його затримати, підозрюючи у крадіжці. Також варто відзначити, що на момент події, відповідно до законів України, охорона не мала права не тільки затримувати підозрюваних у крадіжках, але навіть проводити їхній огляд та складати відповідні акти.
Коментарі
2