Офіційно румунськими громадянами стали 3,5 тисячі буковинців, за неофіційними даними - уже 50 тисяч осіб. При цьому більшість з їхніх власників українські паспорти не здавали, що є порушенням українських законів.
Про це у вівторок пише газета "Сегодня" з посиланням на депутата Геннадія Москаля.
Ще з кінця 90-х місцева влада Чернівців б'є на сполох з приводу того, що українські громадяни в області масово одержують румунські паспорти.
"А після хвилювань у Молдові, коли офіційний Кишинів обвинуватив у них Румунію, Бухарест ще більш спростив процедуру видачі паспортів на територіях, відібраних у Румунії в 1940-му", - розповів Москаль.
За його словами, для видачі паспортів створена спеціальна комісія при Мін'юсті, якій, по суті, потрібен лише один документ - свідоцтво про народження когось із предків на території Румунії до 1940 року. Не потрібно навіть знання румунської мови.
"А навіщо? Вони ж роблять це не з великої любові до Румунії, а тому, що це фактично паспорт громадянина Євросоюзу", - пояснив Москаль.
У Румунії офіційно заперечують намір возз'єднати території. "Румунія як держава ніколи не порушувала це питання про об'єднання колишніх румунський територій", - говорить сенатор від партії "Велика Румунія" Іліє Ілашку. Однак у програмах усіх парламентських партій написано про це об'єднання.
Геополітичний проект Великої Румунії містить у собі, крім території нинішньої Румунії, Молдову, деякі угорські, сербські землі, а також українські - Північну Буковину і частину Одеської області".
В Україні реальної загрози з боку румунських реваншистів на офіційному рівні не бачать.
"Румунські паспорти - це неприємний момент для України, але не більше. У довгостроковій перспективі це взагалі не проблема, тому що рано або пізно у всіх українців, як і в іншої Європи, буде єдиний паспорт ЄС", - сказав нардеп-дипломат з Партії регіонів Леонід Кожара.
Коментарі
3