Долар падає через помилкову, надмірно жорстку монетарну політику Національного банку.
Про це в інтерв'ю Gazeta.ua говорить економіст Борис Кушнірук.
"Останні кілька років у нас кредитувалися тільки два сектори - споживчі та торговельні кредити. Гроші в економіку, у підприємства не надходять. Через це люди почали шукати, куди б ще можна вкласти свої фінанси. Через високі відсоткові ставки стало вигідно інвестувати в облігації державної позики. Цього року іноземці в них вклали близько 100 мільярдів гривень. Це спричинило додаткове надходження валюти на внутрішній ринок", - пояснює експерт.
Але, за його словами, такі зміцнення гривні не є позитивними для економіки.
"Погіршилась діяльність експортних підприємств. У національній валюті у них впала виручка. Доходу до бюджету зав'язані на податках з цих підприємств, тому вони теж зменшились. Також зменшилися податкові надходження від імпорту. Імпортне мито та ПДВ з імпортних товарів і послуг теж привязані до курсу гривні до іноземних валют", - вважає Борис Кушнірук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Зростання ВВП не гарантує покращення рівня життя населення" - економіст
Раніше літа ситуація з курсом долару не зміниться, розповідає він.
"Але потім він неминуче почне рости. У цій ситуації Нацбанк повинен активніше пом'якшувати монетарну політику – знизити облікову ставку та зменшити резервні вимоги. У Мінфіну існує своє завдання. Воно полягає у тому, щоби зменшить дохідність по ОВДП нижче 10 відсотків. Також треба збільшувати строк обігу державних облігацій – від 5 та більше років", - додає експерт.
Читайте повне інтерв'ю з Борисом Кушніруком.
Коментарі