Треба скасовувати правки до закону про польський Інститут національної пам'яті. Україні і Польщі необхідно порозумітися саме зараз. Співпраця між цими народами є ключем до безпеки Європи.
Про це заявив посол Польщі в Україні Ян Пєкло у дискусії про перспективи українсько-польського діалогу.
"Польща зацікавлена у європейській Україні. Вона виступає в ЄС за санкції щодо Росії через агресію в Україні, представляє інтереси України у НАТО і радбезі ООН. Висуваємо ініціативу призначити спецпредставника ООН на Донбасі. Якщо зараз зациклимося на проблемах історії і припинимо цю співпрацю, то відомо хто використає таку політичну ситуацію проти обох наших народів", - сказав Ян Пєкло.
Про похибку, яка заважає цьому діалогу, висловився співголова українсько-польського Форуму партнерства Віталій Портников.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литовський політик розповів, що допоможе розвинути сільське господарство в Україні
"Так виглядає, що для Польщі Україна складається лише з Галичини й Волині. А це - п'ять областей, які навіть не відіграють вирішальну роль у виборах. 90 відсотків українців не в курсі про події на Волині. А УПА сприймають як загальний символ боротьби з окупацією. Українці у Харкові взагалі не розуміють, чим завинили перед Польщею, бо не є учасниками того історичного процесу. Тому Польщі важливо політичний діалог спрямовувати не лише на Галичину і Волинь. Україна в цілому ставиться до Польщі так, як і до Словаччини, Румунії, Угорщини", - додав Віталій Портников.
Як зауважив посол України в Польщі Андрій Дещиця, співпраця і порозуміння з Польщею є у всіх аспектах, крім тих, що стосуються подій на Волині під час Другої світової. Для порозуміння, вважає, бракує діалогу між самими політиками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як фермерам продавати органічну продукцію у 5 разів дорожче
"Маємо дозріти до подолання суперечок щодо історичного минулого, бо перед нами стоїть стратегічно важливіше завдання. Провокації зі знищенням польських і українських пам'яток є наслідком роботи кремлівської агентури. А нам важливо не піддаватися на ці провокації. Бо інакше буде під загрозою незалежність обох держав", - зауважив Андрій Дещиця.
Закликав ухвалити міжурядову угоду у правовому полі, яка б вирішила питання історичних пам'яток.
Тематична панель відбулася на міжнародній конференції "Коло Вінценза. Майбутнє Карпат". Захід відбувається у рамках Першого міжнародного форуму Східної та Центральної Європи Via Carpatia.
Коментарі