Росіяни є одними із самих незадоволених своїм життям людей на Землі - до такого висновку дійшов англійський учений, який створив усесвітню "карту щастя".
Як стверджує Адріан Уайт з університету англійського міста Лестера, найщасливішими в світі є данці. Росія ж зайняла в його рейтингу лише 11 місце з кінця - між Пакистаном і Свазілендом.
Найнещаснішими ж, за версією Уайта, опинилися жителі Зімбабве і Бурунді.
Уайт створив свою "карту щастя" на основі аналізу відповідей 80 тис людей зі всього світу.
Учений відмітив, що чим краще в тій або іншій країні розвинена система охорони здоров"я, тим частіше її жителі відповідали, що задоволені своїм життям.
Він також відзначив зв"язок між відчуттям щастя з добробутом і доступністю системи освіти.
- Коли людей питають про те, чи задоволені вони своїм життям, жителі країн із хорошою системою охорони здоров"я, вищим розміром ВВП на душу населення і доступною освітою більш схильні давати позитивні відповіді, - відзначає Уайт.
Учений визнає, що ці параметри не є ідеальним мірилом щастя, але відзначає, що ці дані - найдоступніші.
За його словами, за допомогою виявлених ним параметрів можна відстежити, як міняється задоволеність життям громадян тієї або іншої країни, і визначити, який вплив роблять на них такі явища, як війна, голод або, навпаки, яке-небудь національне досягнення.
- Недавнє опитування Бі-бі-сі показало, що 81% населення Британії вважає, що уряд повинен зробити нас не стільки багатшими, скільки щасливішими, - говорить Уайт. Британія, до речі, в його списку займає 41 місце.
Уайт здивований відносно низькими показниками азіатських країн, таких як Китай (82 місце), Японія (90 місце) та Індія (125 місце). У цих країнах сильний дух колективізму, а як вважали раніше, це сприяє відчуттю власного благополуччя.
Учений також відзначає, що країни з великим населенням, як правило, показують далеко не кращі результати, повідомляє Обозреватель.
Коментарі