У липні 2006 року білоруським виробникам солодощів росіяни заборонили експортувати солодощі з назвами, які запатентовані на території Росії. Концерн "Белгоспищепром" закликав прийняти відповідні заходи до російських кондитерів.
Такі дії росіян обернулися для фабрики "Спартак" конфіскаціями на кордоні і як результат втрата п"ятої частини прибутків. Місяць тому на кордоні затримали хури з продукцією "Коммунарки". Тоді вдалося домовитися, і цукерки "відпустили". Білоруські кондитери не захотіли з цим миритися.
- Ми рекомендували вітчизняним кондитерським підприємствам звернутися у відповідні служби і органи, які захистили б їх на внутрішньому ринку, - говорить начальник управління зовнішньоекономічних зв"язків, торгівлі і маркетингу концерну "Белгоспищепром" Тетяна Чічіро.
- Відповідно, якщо певні назви продукції запатентовані у нас, ми можемо обмежити ввезення продукції з такими ж назвами з інших країн, - додала вона.
Самі виробники цукерок, патентуючи свої назви, продовжують шукати можливість реалізовувати свою продукцію на російському ринку.
- Всім відому "Любимую Алёнку" ми вже назвали "Алесей", - розповідає начальник відділу упаковки фабрики "Коммунарка" Ольга Галіцина.
- Знайшли ще один вихід: придумати білоруські назви! Тут вже точно з росіянами не повторимося. Так "Зайка-зазнайка" став "Калыханкай", а "Лебединая песня" може перетворитися на "Купалінку". Трапляються і хитрощі: у них "Мишка косолапый", а у нас "Мишутка на поляне", - додала вона, повідомляє Кондитер Украины.
Коментарі