Виступаючи в Лондоні перед представниками єврейської общини Великобританії Ольмерт повідомив: "Росія вирішила не поставляти ядерне паливо до Ірану, не дивлячись на всі заяви і чутки. Росія усвідомлює наслідки свого рішення і розуміє, що міжнародне співтовариство чекає, що вона не стане поставляти ядерне паливо".
Раніше про результати тригодинної бесіди Путіна з Ольмертом, яка відбулася в Москві 18 жовтня, не повідомлялося. Спостерігачі припускали лише, що на переговорах двох лідерів домінувала іранська тема.
Слова Ольмерта послідували за сумісною прес-конференцією з британським прем"єром Гордоном Брауном. Той назвав дії Тегерана "неприйнятними" і виступив на підтримку жорсткіших санкцій проти Ісламської Республіки. Глава ізраїльського уряду погодився з такою позицією і заявив, що необхідно зробити наступний крок в тиску на Іран, оскільки той близький до "точки неповернення". Він, проте, відмовився коментувати можливість військового удар проти країни.
Відповідно до контракту, Росія зобов"язана поставити Тегерану реактор і паливо для АЕС в Бушері, яку будують російські фахівці. Спочатку планувалося завершити роботи в 1999 році, проте терміни здачі електростанції кілька разів переносилися.
У Ізраїлі не приховують негативного відношення до російський-іранської співпраці в ядерній сфері, називаючи атомні амбіції Ірану основною загрозою безпеці і існуванню єврейської держави. Раніше американський дипломат Джон Болтон попередив, що Ізраїль нанесе удар по території Ірану, якщо російська сторона все ж таки завантажить паливо на Бушерську АЕС, пише ізраїльська газета Haaretz.
Коментарі