Міністр економічного розвитку і торгівлі РФ Герман Греф і торговий представник США С"юзен Шваб підписали сьогодні угоду про успішне закінчення двосторонніх переговорів з питання про вступ Росії до СОТ.
Весь документ, як повідомив Греф, складається більш ніж із 800 сторінок. За словами російського міністра, підписали його основну 270- сторінкову частину.
Разом з протоколом про завершення переговорів підписали обмінний лист, в якому Росія бере на себе зобов"язання, що ситуація у сфері захисту інтелектуальної власності в країні не погіршуватиметься, а навпаки, удосконалюватиметься законодавство і практика застосування права.
Підписують також пакет інших документів, зокрема, пакет обмінних листів, що стосуються заходів ветеринарного контролю. Ці листи стосуватимуться ветеринарної інспекції американських виробників м"яса - боєнь і м"ясокомбінатів. Окремі документи підпишуть по хворобах свиней і великої рогатої худоби, а також біотехнологіях.
Протокол про завершення російсько-американських переговорів по СОТ планувалося підписати ще в ході саміту "Великої вісімки" в Санкт-Петербурзі влітку цього року. Але тоді каменем спотикання стало питання ветеринарних заходів. Президенти РФ і США поставили перед парламентерами завдання завершити переговори до 1 жовтня, проте переговори затягнулися до середини листопада.
Росія на переговорах зі США відстояла всі принципові позиції із захисту свого ринку, заявив напередодні глава Міністерства економічного розвитку Герман Греф.
Він підтвердив, що Росія залишила за собою право зберегти м"ясні квоти до 2009 року і при необхідності продовжити їх після 2009 року.
Що стосується держпідтримки сільгоспвиробників, то, за словами Грефа, обсяги субсидій ще обговорюватимуть на багатобічних переговорах.
Міністр нагадав, що завершальний раунд переговорів зі США стосувався доступу на ринок фінансових послуг, захисту інтелектуальної власності і сільського господарства.
Активна фаза переговорів з приєднання РФ до СОТ тривала 6 років, переговори вели з 56 країнами.
Нагадаємо, що Україні залишилося підписати 2 двосторонні протоколи про приєднання до Світової організації торгівлі: з Тайванем та Киргизією.
За матеріалами УНІАН, Интерфакс.
Коментарі