З обранням Зеленського ініціатива перейшла до Москви. Доти ми пресингували росіян.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить політик Роман Безсмертний.
"Зустріч президента Франції Еммануеля Макрона й Володимира Путіна, тези, виголошенні лідером США Дональдом Трампом (заявив, що з великою прихильністю розглянув би ідею повернення Росії до складу "Великої сімки". - Gazeta.ua), нейтральна позиція канцлера Німеччини Анґели Меркель говорять про те, що зміст нормандських перемовин визначений. Тепер буде три на одного. Наш президент опиниться в меншості", - вважає він.
Після обміну полоненими російське міністерство закордонних справ опублікувало звернення до нашої влади, нагадує політик.
"Йдеться про внесення у Конституцію України формули президента Німеччини Штайнмаєра (передбачає, що місцеві вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей мають відбутися під контролем і за сприяння ОБСЄ. Якщо їх визнають легітимними, ці території можуть отримати "спеціальний статус". - Gazeta.ua), закон про особливий статус Донбасу, соціально-гуманітарні виплати жителям окупованих районів. Усе це обговорюватимуть під час нормандської зустрічі. Зеленського змушуватимуть до прямого діалогу з ватажками самопроголошених республік", - пояснює Роман Безсмертний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Досі живемо у російському наративі - Безсмертний про обмін полоненими
На його думку, президент і його радник із зовнішньо-політичних питань не готові запропонувати альтернативний порядок денний.
"Вони не можуть парирувати ці удари ворога. Зеленському можуть нав'язати план Кремля. Тоді напруження із зовнішнього периметру перейде всередину держави. Це - небезпечно. Стосунки з Москвою можна вирішувати за світовим чи континентальним столом, де є союзники. Перенесемо конфлікт усередину, матимемо великі проблеми з тим, щоб утримати українське суспільство цілісним. Якщо це станеться, Росія доб'ється успіху", - додає політик.
Повне інтерв'ю з Романом Безсмертним читайте у журналу "Країна" від 19 вересня.
Коментарі
1