Міністерство освіти і науки затвердило нову концепцію літературної освіти у середніх школах.
Документ, підписаний главою відомства Дмитром Табачником, змінює структуру викладання літератури в середній школі, пише "КоммерсантЪ-Україна".
Згідно з концепцією, в шкільній програмі на 30-40% збільшиться вивчення творів сучасних авторів, а російська література викладатиметься окремо від курсу зарубіжної літератури.
Як відомо, у 2000 році постановою Кабміну "Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання" російська література була інтегрована в курс зарубіжної літератури.
Концепція ж, затверджена в Міносвіти, навпаки, припускає інтеграцію української та світової літератури.
Крім того, вчителям пропонується приділяти особливу увагу творам із золотого фонду, перевіреного, на думку авторів концепції, "часом і багатьма поколіннями".
Утім, вчителі сумніваються у раціональності запропонованих змін.
"Концепції не повинні одноосібно вводитися рішенням міністра. Щонайменше слід провести громадське обговорення, залучити наукових фахівців", - зазначила голова Української світової спілки професійних вчителів, педагог Наталія Мацько.
На її думку, в Україні необхідно підсилювати не гуманітарний, а природно-математичний освітній напрямок, який є світовим трендом.
Як повідомлялося, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту завершило громадське обговорення проекту концепції мовної освіти в Україні.
Нагадаємо, цей документ підвищує статус і розширює сферу використання російської мови, а також пропонує вільний вибір мови навчання.
Коментарі
35