Сьогодні у Львові вшановують пам'ять за загиблими у Скнилівській трагедії. Цього року виповнюється десята річниця наймасовішої загибелі людей на авіа-шоу. Біля каплички, яка зведена при вході на летовище, відбулася екуменічна молитва. Люди поприходили із портретами своїх загиблих родичів. Ставили їх навколо каплички та клали біля них квіти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам'ятник загиблим приберуть зі Скнилівського аеродрому
"В мене життя поділилося на до і після трагедії, - розповів Валерій Руд. - В тій трагедії я втратив брата. Мого тоді семирічного сина сильно покалічило. Нам вдалося попасти в першу швидку, яка забрала поранених з летовища. Я тримав сина на руках, а він весь час запитував мене чи він вмирає. Швидка була забита пораненими. Коли вже біля лікарні відкрили двері, то кров потічком стікала з середини на землю. То було дуже страшно. Від держави отримали півтори тисячі гривень компенсації. Одного разу виділили сину путівку в санаторій у Євпаторію. Більше нічого."
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам'ятник 77 жертвам Скнилівської трагедії перенесуть через Євро-2012
Після молитви люди відправилися на місце трагедії. Там зведено меморіал пам'яті за трагічно загиблими. Також стоять гранітні пам'ятники із іменами та портретами померлих. Люди клали на них квіти, запалювали лампадки.
"Хоч пройшло вже десять років від трагедії, але винні ще досі не покарані, - сказав Богдан Майба. - Влада показала, що людське життя не варте нічого. Багато жінок втратили своїх дочок, синів. Вони на них надію покладали. А політики просто плюнули нам в обличчя. Вони і продовжують це робити. От збив якийсь крутий людину і на волі. Збив трьох — дали умовно. Той льотчик 77 людей вбив і отримав 12 років тюрми. То навіть не по року за кожне забране життя. Чому не покарали тих генералів, які найбільше винні в трагедії. Вони на суді отакенні морди дули. І сухі з води вийшли."
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні - сьома річниця Скнилівської трагедії
Скнилівська трагедія – аварія під час святкування 60-ї річниці 14 авіаційного корпусу ВПС України на Скнилівському аеродромі під Львовом 27 липня 2002 року. Внаслідок падіння винищувача Су-27УБ у натовп глядачів, загинуло 77 осіб (серед них 28 дітей) і постраждало близько 250 людей. За кількістю загиблих Скнилівська трагедія вважається найбільшою катастрофою в історії авіаційних свят.
Коментарі
6