Від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія здійснила понад тисячу атак на медичні установи.
Це найбільша кількість атак, яку коли-небудь реєстрували в будь-якій надзвичайній гуманітарній ситуації, свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, передає українське представництво ВООЗ.
"За 15 місяців повномасштабної війни 1004 атаки забрали щонайменше 101 життя, включно з медпрацівниками та пацієнтами. Поранення отримали значно більше людей. Атак зазнали також постачальники медичних послуг, системи постачання обладнання та транспорту, включно з машинами "швидкої", – сказано у звіті.
У ВООЗ визначають напад на медичну систему як "будь-який акт словесного або фізичного насильства, погрозу насильства, що перешкоджає наявності, доступу до лікувальних та/або профілактичних медичних послуг під час надзвичайних ситуацій".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці постаріють на 10-15 років: як війна впливає на здоров'я нації
"Також це може варіюватися від насильства із застосуванням важкої зброї до психосоціальних погроз і залякування, що впливає на доступ до медичної допомоги тих, хто її потребує", – додали в організації.
Атаки перешкоджають доступу до медичної допомоги для десятків тисяч людей, збільшуючи ризики захворювання і смерті.
У МОЗ пояснили, кого з медиків на захоплених територіях вважатимуть зрадниками.
Якщо лікар виконує свої обов'язки на тимчасово захопленій чи окупованій території, а також забезпечує життєдіяльність лікарні, його не вважатимуть колаборантом. Якщо медик бере в окупантів ліки чи бензин – це також не співпраця із загарбниками, заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Людина вважатиметься колабораціоністом, якщо проявить ініціативу, щоб її призначили керівником медзакладу.
Коментарі