31 січня цього року на соєвому заводі у Новій Каховці Херсонської області сталася спроба рейдерського захоплення із застосуванням вогнепальної зброї, є постраждалі, повідомляє "Херсон онлайн".
Днями ЗМІ стали відомі деякі подробиці конфлікту. За інформацією видання, йдеться про старий корпоративний конфлікт між нардепом Іваном Фурсіним (видання пов'язує його з Сергієм Льовочкіним) та іноземною компанією Dancroft holdings limited навколо заводу з переробки сої у Новій Каховці. Останні й побудували завод, який може переробити більше 200 тис. тонн сої на рік, що становить 20% валового збору сої в Україні.
Як відзначають автори матеріалу, ще в 2012-2013 роках цей завод було незаконно виведено з власності ТОВ "Каховка Пром-Агро" (Dancroft holdings limited), на користь кількох компаній, а саме банку "Надра" і КУА "Промислові інвестиції". Після довгої судової тяганини і відсторонення від влади Януковича, в 2015 - 2016 рр. Dancroft holdings limited вдалося домогтися ряду судових рішень, які підтвердили незаконність передачі заводу цим компаніям. У вересні 2017-го суд прийняв рішення про початок процедури санації "Каховка Пром-Агро", в рамках справи про банкрутство підприємства. Призначили арбітражного керуючого.
У той же час, ГПУ розслідує кримінальну справу за фактами незаконної реєстрації низкою приватних нотаріусів права власності на завод за "Місто Банк" (Іван Фурсін). В рамках цієї справи все майно заводу визнано речовим доказом та передано на відповідальне зберігання одному з власників, який є потерпілим - ТОВ "Каховка Пром-Агро".
Як повідомляє видання, це і стало причиною збройного нападу на соєвий завод. Його намагалися "віджати" назад. В результаті збройного зіткнення з охороною заводу в реанімаційному відділенні виявилися 2 людини, одна з них з кульовим пораненням. У соціальних мережах писали, що нападники, всупереч їх же заявам, не були ветеранами АТО і не беруть участі в легальних ветеранських рухах.
На думку політичного оглядача Світлани Кушнір, яку представило видання, рейдерський напад в Новій Каховці вийшов за межі корпоративного конфлікту і має розглядатися як більш широка проблема: використання воєнізованих формувань окремими політичними групами. На її думку, держава втрачає монополію на застосування насильства, що може призвести до катастрофічних наслідків для України.
Коментарі