Китай і Росія створюють космічні зброю, призначену для знищення американських супутників. Про це повідомив директор Головного розвідувального управління міністерства оборони США Майкл Мейплс.
Виступаючи минулого тижня перед сенатом, генерал-лейтенант Мейплс вперше озвучив неспокій Пентагону з приводу секретних програм Китаю і Росії.
Він заявив, що "низка країн продовжують розробляти технології, які можуть являти загрозу для космічних систем США". Росія розробила протисупутникову зброю за часів холодної війни, і представники США вважають, що російські військові продовжують займатися її розвитком. Дані озброєння включають як протисупутникові ядерні балістичні ракети, так і наземні лазери. За словами Мейплса, за допомогою російських та ізраїльських технологій Китай також розробив декілька видів наземних лазерів.
Росія і Китай заперечують твердження США про розробку космічної зброї. Раніше вони прагнули утримати космічну оборону США, пропонуючи ввести міжнародну заборону на зброю в космосі. Але 2004 року військово-повітряні сили США розвернули 76-у ескадрилью стеження за космічним простором, яка здатна знищувати або збивати іноземні супутники за допомогою наземних електронних перешкод.
Проте генерал Мейплс не прокоментував повідомлення, які звучали раніше, про те, що проти супутника США був використаний китайський лазер, що викликало неспокій серед високопоставлених представників адміністрації президента США Джорджа Буша з приводу космічної програми Пекіна. Представники США заявили, що подробиці про протисупутниковий лазерний постріл з боку Китаю залишаються засекреченими, щоб Китаю не стало відомо, якими відомостями володіють США.
За словами Мейплса, не тільки Росія і Китай, але й інші країни розробляють технології стеження за об"єктами в космосі, а також "кінетична зброя і зброя направленої енергії". Крім того, за даними США, вони "створюватимуть військові і комерційні космічні системи".
- Зростаючий рівень міжнародної співпраці разом з комерційними космічними організаціями, дозволяє отримати нові супутникові технології і знання про застосування космічних систем навіть тим країнам, які самі не володіють космічними технологіями, - повідомив він.
Генерал також заявив, що створення космічної зброї "вимагає значної напруги фінансових сил" і тому "більшість країн, які розробляють подібні технології, не зможуть отримати їх протягом найближчих декількох років".
Проте він попередив, що менш розвинені держави і недержавні структури також "шукають більш обмежені і асиметричні шляхи, що не вимагають крупних фінансових ресурсів або високотехнологічної промислової бази", повідомляє NEWSru.com.
Коментарі