Французька газета La Liberation поставила Володимира Путіна в один ряд із найавторитарнішими світовими політиками, такими як лівійський диктатор Муаммар Каддафі, президент Сірії Башар Асад, президент Чада Ідріс Дебі, президент Венесуели Уго Чавес і лідер Китаю Ху Дзіньтао.
Журналісти La Liberation дорікають президентові Франції Ніколя Саркозі в тому, що, не дивлячись на свої передвиборні обіцянки завжди в зовнішній політиці "бути на стороні пригноблюваних", він проводить "політику прагматизму" і активно підтримує зв"язки з головами держав, де порушуються права людини.
Так, кажучи про майбутні відносини з Росією, кандидат в президенти Саркозі не раз відзначав, що "наше мовчання перед лицем 200 тисяч загиблих в Чечні і 400 чеченських біженців, є неприйнятним". Проте, як пише La Liberation, він був куди більш стриманий в своїй критиці порушення прав людини в Росії в ході свого візиту до Москви 9 жовтня 2007 року.
І, не дивлячись на те, що на зустрічі з правозахисниками "Меморіала" Саркозі торкнувся цієї теми, в той же час він назвав Володимира Путіна "розумною людиною, вражаюче обізнаною в світових справах". Нарешті, після виборів в Думу, він передав Путину "гарячі поздоровлення" з перемогою "Єдиної Росії".
Схожі звинувачення журналісти La Liberation пред"являють Саркозі через його політику відносно Китаю і його лідера Ху Дзіньтао. Так в ході свого недавнього візиту до Пекіна, де на переговорах з китайським керівництвом французької делегації вдалося укласти багатомільярдні контракти, питання про порушення прав людини знову не торкнулося. Більш того, міністр закордонних справ Бернар Кушнер і секретар уряду Франції з прав людини взагалі не приїхали до Китаю, а залишилися удома, повідомляє Lenta.ru.
Коментарі