Більшість депутатів ПАРЄ, які проголосували в четвер, 1 жовтня, за позбавлення російської делегації права голосу в Асамблеї, представляли парламенти Польщі та країн Балтії, повідомив грузинський депутат Георгій Таргамадзе.
Рішення ухвалювалося простою більшістю голосів. Співбесідник уточнив, що пропозиція Грузії про позбавлення Росії права голосу в ПАРЄ підтримали депутати з Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Данії, Фінляндії, Болгарії, Румунії, Азербайджану і Іспанії. Голоси делегацій України і Великобританії розділилися приблизно порівну.
Всього за грузинську ініціативу висловилися 35 депутатів. 88 вважають, що російська делегація повинна зберегти свої права в повному об"ємі.
Основні претензії грузинської делегації до Росії пов"язані із звинуваченнями в невиконанні попередніх резолюцій ПАРЄ. 29 вересня 2009 року Асамблея ухвалила нову резолюцію під назвою "Війна між Грузією і Росією: рік потому".
У ній засуджувалося невиконання Росією попередніх рішень, зокрема, резолюцій 1633 і 1647, які наказували РФ відмовитися від визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, а також вивести війська на позиції, які вони займали до серпневої війни 2008 року.
ПАРЄ також заявила, що Росія не зробила належних мерів для розслідування етнічних чисток грузинського населення в Південній Осетії в час і після конфлікту. Крім того, в новій резолюції міститься критика рішення Росії накласти вето в Радбезі ООН на продовження мандата місії спостерігачів ООН в Абхазії і вимогу впустити на територію двох республік спостерігачів Євросоюзу.
Коментарі