Керівництво Південної Осетії відправило президентові Грузії Михайлу Саакашвілі запрошення відвідати інавгурацію Едуарда Кокойти, який 12 листопада був переобраний на пост президента самопроголошеної республіки.
- Ми, користуючись тим моментом, що 25 листопада відбудеться інавгурація президента Південної Осетії, сьогодні направили Михайлу Саакашвілі офіційне запрошення. Думаю, у нас буде можливість довести до грузинського керівництва свою позицію, - заявив Кокойти в понеділок на прес-конференції в Москві.
Глава невизнаної республіки також охарактеризував як безперспективні спроби Грузії організувати альтернативне керівництво в Південній Осетії та Абхазії.
- Це провокація, яку потрібно своєчасно зупинити, - підкреслив Кокойти.
- Ми запросили дуже багатьох: всіх співголів Змішаної контрольної комісії, президентів північнокавказьких республік - у нас буде дуже багато гостей, - відзначив південноосетинський лідер.
Едуард Кокойти переконаний, що майбутнє Південної Осетії - у складі РФ.
- У перспективі у будь-якому випадку Південна Осетія об"єднається з Північною Осетією і житиме у складі РФ, оскільки сьогодні 97% громадян Південної Осетії - це громадяни Росії, - заявив Кокойти на прес-конференції в понеділок в Москві.
Він звинуватив керівництво Грузії у зриві переговорів по врегулюванню в регіоні.
- Сьогодні переговорний процес зайшов в безвихідь. Грузинська сторона робить все, щоб зірвати переговорний процес, але це тупиковий шлях, - заявив Кокойти.
За його словами, минулі в республіці вибори і референдум показали, що народ Південної Осетії висловився за мирне рішення конфлікту.
- Необхідно переконувати грузинську сторону відмовитися від намірів змінити формат переговорів. Його потрібно укріплювати і розширювати, шукати взаємоприйнятні кроки, - сказав лідер Південної Осетії.
Кокойти особливо відзначив, що РФ є головним гарантом миру і стабільності в регіоні, завдяки російським миротворцям, "як би їм важко не було сьогодні, в регіоні зберігається спокій". У той же час, за словами Кокойти, "після керівництва Південної Осетії російські миротворці стали другим об"єктом нападок з боку деяких представників міжнародного співтовариства".
Він висловився проти зміни формату миротворчої операції в регіоні.
- Якщо пропоновані нам форми миротворення будуть такі ж ефективні, як в Афганістані або Іраку, нам такі форми миротворства не потрібні, - підкреслив Кокойти.
При цьому Кокойти поклав на голову ОБСЄ Карела де Гюхта відповідальність за загострення грузино-осетинського конфлікту.
- Що стосується Євросоюзу і ОБСЄ, то тут вони разом з авторитарним режимом Саакашвілі несуть відповідальність, бо, допустимий, діючий голова ОБСЄ Карел де Гюхт фактично за час свого головування нічого не зробив, крім того, як своїми непродуманими діями посилив конфлікт, - заявив лідер невизнаної республіки, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі