Місто Львів опинилося у стані дефолту.
Про це сьогодні, 26 січня, на прес-конференції повідомив начальник департаменту фінансової політики Львівської міськради Олег Іщук.
З його слів, Державне казначейство не виконало фінансових зобов"язань перед містом на суму 130 млн грн.
"Зараз гроші на рахунках в громади є – про це свідчать виписки державного казначейства, але фактично перерахувати їх не можливо. Це означає юридичний дефолт міста", - охарактеризував ситуацію Олег Іщук.
За словами чиновника, в місті не проводять величезних об"ємів робіт. Чимало установ надають послуг в борг, але вони також мають ліміт: "Грудневі нарахування не відшкодовані, а вже закінчується січень. Під загрозою тепло, вода та електрика. Якщо так триватиме, місто може протриматись не більше місяця", - зазначив Олег Іщук.
До заборгованих 132 млн грн, зокрема належить 100 млн грн на будівництво стадіону, 1 млн 178 тис. грн – виплати банку "Львів", 14 млн грн – невиконані доручення (зокрема 2,5 млн грн на харчування у школах, 1,2 млн грн на медикаменти, 5 млн грн – на енергоносії, 1 млн 200 тис. грн на санітарну очистку) та 13,9 млн на соціальний захист.
Обіцяних надбавок також не можуть отримати працівники освіти та охорони здоров"я:
"Сьогодні вже 26 січня, а в нас як було вилучення на певну суму, так і залишилось. Можливо, ці гроші з часом прийдуть, але на сьогодні немає нічого. А сума немала: по освіті – це понад 16 млн і 10 млн – по охороні здоров"я", - зазначив Олег Іщук.
Фінансисти міста неодноразово звертались з листами і застереженнями до уряду, подано матеріали в прокуратуру та оформляються матеріали позову до суду на казначейство.
Вирішення ситуації фінансист вбачає у внесенні змін до бюджетного кодексу України: "Позиція всіх міст України і державного самоврядування єдина – ні в якому разі не можна тримати гроші громади у державній кишені, тим більше, якщо ця кишеня безпосередньо підпорядковується Кабінету міністрів. Вихід один - депутати Верховної Ради повинні внести зміни до бюджетного кодексу і місцеве самоврядування має право вибору: або банк, або казначейство. І обирати ту структуру, яка дасть кращі умови", - зазначив Олег Іщук.
За матеріалом zaxid.net, ЗІК
Коментарі
6