Для боротьби з тероризмом необхідно об'єднати зусилля держав, жодна країна не в силах поодинці боротися з тероризмом. Про це сьогодні заявила надзвичайний і уповноважений посол Франції в Україні Ізабель Дюмон на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
"Ми всі розуміємо, що жодна країна не в силах поодинці боротися з тероризмом. Тероризм не має меж. Це виклик для всіх нас", - сказала Gazeta.ua посол Франції в Україні.
"Щоб боротися з тероризмом, існує ряд механізмів на рівні ООН та ЄС. Відбувається постійний обмін інформацією та взаємодію між службами різних країн. У рамках Європейського Союзу ми тісно взаємодіємо з органами юстиції і поліції сусідніх країн. Це стосується, наприклад, Бельгії, звідки, як ви знаєте, імовірно прибули деякі з підозрюваних виконавців паризьких терактів", - заявила Ізабель Дюмон.
Після серії нападів в Парижі механізми співпраці повинні бути посилені. "З цією метою міністр внутрішніх справ Франції Бернард звернувся з проханням провести 20-го листопада засідання ради міністрів внутрішніх справ Європейського Союзу, щоб обговорити питання посилення боротьби з тероризмом. Зокрема, йтиметься про впровадження європейської системи обміну даними про пасажирів, посиленні координації та контролю на зовнішніх кордонах шенгену, контролі над оборотом вогнепальної зброї, а також нейтралізації джерел фінансування тероризму ", - розповіла посол.
Дипломат повідомила, що вражена кількістю людей, які прийшли до посольства Франції у Києві за два дні. Та подякувала українській владі за заходи безпеки, які запровадили на прохання Франції.
"У суботу президент Порошенко і прем'єр-міністр Яценюк сказали мені, коли вони прийшли до нас в посольство, про готовність України посилити нашу співпрацю у боротьбі з тероризмом. Я вдячна їм за цю позицію. Ми розраховуємо на Україну, яка з січня наступного року буде засідати в якості непостійного члена в Раді безпеки ООН, щоб надати боротьбі з тероризмом пріоритетне значення на рівні ООН ", - повідомила вона.
Глава Франції виступив за те, щоб надзвичайний стан, який оголошено на 12 днів, було згодом продовжено на 3 місяці. Для цього потрібне прийняття спеціального закону в парламенті.
Як зазначає посол, в рамках надзвичайного стану в країні можуть проводитися обшуки і може бути обмежена свобода пересування. "Кілька слів про заходи, які були вжиті французьким керівництвом. Оголошено надзвичайний стан, який діє по всій території країни. В рамках цього положення можуть вводитися обмеження на пересування людей, а також може бути заборонено проведення масових зібрань. Можуть проводитися обшуки, вилучатися зброю і так далі ", - заявила вона.
На вулицях французьких міст збільшили кількість поліцейських і військових. Крім того, на прикордонних пунктах, на дорогах, на вокзалах, у морських портах та аеропортах запровадили посилений контроль.
Сьогодні у Версалі на прохання Олланда відбудеться спільне засідання двох палат парламенту - Національних зборів і Сенату. Після виступу Олланда відбудеться обговорення ситуації з членами парламенту.
Разом з тим, життя у Парижі триває. "У практичному плані на сьогоднішній день школи та громадські місця відкриті, робота транспорту не припинена", - розповіла Ізабель Дюмон.
Коментарі
1